Місія МВФ в Україні погіршила прогноз ВВП і інфляції
- 01.06.2015, 12:25
- 1 196
Міжнародний валютний фонд очікує падіння економіки України в 2015 році на 9%.
Експерти місії Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), які відвідали Київ 12-29 травня, склали попередні висновки, сформульовані за результатами візиту до країни в рамках першого перегляду Програми в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF), спрямованої на підтримку економічних реформ уряду України
Керівник місії МВФ Ніколай Георгієв зробив вчора ввечері в Києві відповідну заяву, передає Укрінформ.
"Місія провела з властями конструктивні дискусії щодо заходів, необхідних для завершення першого перегляду програми в рамках угоди про EFF. Порозуміння було досягнуто щодо більшості питань і дискусії триватимуть найближчими днями, щоби досягти остаточної домовленості на рівні експертів, що підлягатиме подальшому схваленню керівництвом і Радою Директорів МВФ", - йдеться у ній.
"Влада країни і надалі рішучо налаштована на виконання своєї програми реформ. Усі критерії ефективності виконання, встановлені на кінець березня, були виконані, і всі структурні маяки, що мали бути досягнуті навесні, знаходяться у процесі виконання, хоча деякі - із затримкою. Такий гарний рівень запровадження програми був досягнутий незважаючи на винятково складні умови, що склалися частково через невирішений конфлікт на сході країни, який вчинив більший, ніж очікувалося, вплив на економіку в першому кварталі 2015 року. Відповідно, місія переглянула прогноз зростання в 2015 році в бік зниження до -9 відсотків і прогнозує інфляцію на кінець року в розмірі 46 відсотків. Інфляція в основному була обумовлена разовими наскрізними наслідками великої девальвації валютного курсу в лютому, а також необхідним підвищенням цін на енергоносії".
"В останні місяці поступово з’являються ознаки неухильного встановлення економічної стабільності. Валютний ринок залишався в цілому стабільним. Валові міжнародні резерви, хоча як і раніше досить низькі, на кінець квітня зросли до 9,6 млрд. доларів США. Депозити банків у національній валюті відновлюються.
Виконання бюджету в перші місяці 2015 року було кращим за очікуване, почасти через дію тимчасових факторів".
"Влада країни визнає, що рішуче впровадження економічних реформ є невід’ємною умовою для закріплення фінансової стабільності та відновлення надійного і сталого економічного зростання. Вона налаштована забезпечити подальшу фіскальну консолідацію та просування реформ в енергетичному секторі, у т.ч. подальше корегування тарифів на енергоносії, спрямоване на ліквідацію істотних збитків НАК Нафтогаз, зменшення енергоспоживання та сприяння енергетичній незалежності держави. Вона також здійснює подальші кроки в напрямку оздоровлення банківської системи і поліпшення бізнес-середовища для підвищення виробничого потенціалу економіки".
"Влада країни також має намір завершити триваючу реструктуризацію боргу відповідно до цілей програми. Це стане запорукою для забезпечення з високою ймовірністю сталості державного боргу і продовження фінансування програми у повному обсязі, що є вимогою для завершення перегляду. У ширшому сенсі, фінансова підтримка зусиль, яких докладає Україна для впровадження реформ, з боку офіційних і приватних кредиторів є життєво важливим фактором для успіху програми".
Як зазначено у прес-релізі МВФ, огляди, висловлені у таких заявах, є позицією експертів МВФ і не обов’язково відображають погляди Ради Директорів МВФ. Спираючись на попередні висновки, експерти МВФ готують звіт, що підлягає ухваленню керівництва Фонду, який подається на обговорення та прийняття рішення Радою Директорів МВФ.