Передплата 2025 «Добра кухня»

Клюєв: "Янукович готовий підписати конституційний договір"

  • 20.02.2014, 16:58
  • 971

Щоб підвищити довіру між політичними силами України, можна підписати конституційний договір. Про це заявив глава Адміністрації президента Андрій Клюєв в інтерв'ю європейським виданням, повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу президента.

За його словами, цей документ може містити основні принципові положення, які повинні бути відображені в Конституції і чіткі зобов'язання сторін. А після підписання договір можна затвердити постановою Верховної Ради, припустив Клюєв.

Він зазначив, що Віктор Янукович готовий йти назустріч вимогам опозиції, тому підтримує переговори щодо внесення конституційних змін і скорочення президентських повноважень.

"Щоб ухвалити зміни до Конституції потрібно мати 300 голосів. Це означає, що без думки опозиції це неможливо. Природно треба домовлятися, знаходити консенсус і створювати загальний прийнятний для всіх варіант... У будь-якому випадку треба сідати за стіл переговорів", — сказав глава АП.

"За два, максимум три тижні можна обговорити весь проект і проголосувати його, відправивши до Конституційного суду", — додав він.

Клюєв вважає, що ситуація на вулицях повинна протверезити політиків. "Політики нічого не варті, якщо таке твориться на вулицях. Ми повинні всі суперечки перенести в парламент. Але ці питання треба вирішувати швидко", — заявив Клюєв.

Клюєв назвав незаконним проект постанови, запропонований опозицією. "Постановою Верховної Ради Конституцію змінити не можна. Поміняти Конституцію можна тільки законом", — заявив глава АП.

Він підкреслив, що можна навіть повернутися до моделі Конституції 2004 року, але тільки за законною процедурою.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ