Футбольний Євро-2024: мусимо взяти шість очок
Дві перемоги — тільки такий результат задовольнить національну збірну України за підсумками жовтневої «спарки» у відборі на чемпіонат Європи
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/499083/zbirna.jpg)
Це завдання підопічним Сергія Реброва цілком до снаги, адже граємо не з Англією та Італією, як у вересні, а з Північною Македонією і Мальтою. Утім, шапкозакидацьких настроїв у таборі «синьо-жовтих» бути не повинно! Будь-яка недооцінка суперників може мати неприємні наслідки… Зрештою, перші матчі українців проти жовтневих опонентів продемонстрували це дуже добре.
Пригадаймо, як важко було «синьо-жовтим» у Скоп'є. Після першого тайму північні македонці вигравали з рахунком 2:0, і якось зовсім не вірилося у футбольне диво, яке ми побачили після перерви — у вигляді трьох забитих українцями голів… Довелося нашим хлопцям помучитися й у матчі зі слабенькою, здавалося би, Мальтою. М’яч уперто не хотів іти у ворота мальтійців, і переможний гол господарі поля забили тільки з пенальті…
Як і збірна України, збірна Північної Македонії ще не втратила шанси на перше-друге місця у групі (бодай теоретичні), тож у чеській Празі, де відбудеться суботній поєдинок, гості мають боротися за три очка. А відтак, північні македонці, яким також треба забивати, начебто не мали би «паркувати» біля свого штрафного майданчика захисний «автобус»… Якщо суперники не лише оборонятимуться, а й атакуватимуть, то «синьо-жовті» матимуть більше вільного простору. Теоретично, наші креативні півзахисники (зокрема, Зінченко, Судаков і Буяльський) мали би цей простір використати, виводячи до воріт суперників Довбика й Мудрика… Звісно, шкода, що не зіграють травмовані Циганков і Ярмоленко, без цих хавбеків атакувальна ланка української збірної буде не такою грізною. Утім, з Північною Македонією мусимо впоратися навіть дещо послабленим складом.
Головна інтрига другого матчу жовтневої «спарки», проти Мальти, — чи не буде традиційного для «синьо-жовтих» спаду? На жаль, другі матчі у «спарках» збірна України зазвичай проводить значно слабше, ніж перші (англійці з італійцями не дадуть збрехати). Напевно, на Мальті Ребров муситиме вдатися до певної ротації, замінивши футболістів «основи», які не встигнуть повністю відновитися після гри з Північною Македонією. Загалом, багато залежатиме від результату першого матчу: якщо переможемо північних македонців, то й з мальтійцями впораємося, навіть експериментальним складом.
Крім збірної України, у жовтневих матчах відбору в Групі С можемо сміливо вболівати за збірну Англії. Нам зовсім не треба, аби у Лондоні вона програла Італії: у такому випадку «синьо-жовті» муситимуть в останньому турі не лише вперше у своїй історії перемогти Італію, а й зробити це з різницею у два м’ячі (або з рахунком 3:2, 4:3 тощо). За всієї поваги до нашої збірної, це малореальний сценарій… Утім, щонайменше внічию Англія, навіть якщо їй уже «нічого не треба», зіграти повинна. Зрештою, виграла ж Англія на полі Італії, то чого має програти на рідному «Вемблі»?
Футбол. Відбір на Євро-2024
Група С
І В Н П М О
1. Англія 5 4 1 0 16−2 13
2. Італія 4 2 1 1 6−4 7
3. УКРАЇНА 5 2 1 2 6−7 7
4. П. Македонія 5 2 1 2 7−12 7
5. Мальта 5 0 0 5 1−11 0
14 жовтня: УКРАЇНА — Північна Македонія (16.00), Італія — Мальта.
17 жовтня: Мальта — УКРАЇНА (21.45), Англія — Італія.
17 листопада: Англія — Мальта, Італія — Північна Македонія.
20 листопада: Північна Македонія — Англія, УКРАЇНА — Італія (21.45).