Результат є. Але гри наразі немає
У вересні, коли «синьо-жовті» гратимуть з Англією та Італією, збірна України має бути сильнішою
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/492444/futbol.jpg)
У двох червневих матчах відбору на Євро-2024 футбольна збірна України здобула дві перемоги. Звісно, суперники, за всієї поваги до Північної Македонії і Мальти, були далеко не найсильніші. Але, оскільки результат завжди на першому місці, підопічних Сергія Реброва можна привітати: взяли ті шість очок, без яких боротися за друге місце у Групі С було би неможливо. Інша річ — якість гри нашої головної команди. Її треба підвищувати, інакше у вересневих поєдинках проти Англії та Італії «синьо-жовтим» буде непереливки…
Почну з того, що у цих двох матчах сподобалося. Насамперед це характер, який виявили гравці збірної. І проти Північної Македонії, і проти Мальти перші тайми для нас відверто не складалися. Гра не йшла… Утім, у обох випадках підопічні Сергія Реброва продовжували боротися й урешті-решт досягали потрібного результату. По-друге, в обох поєдинках головному тренеру вдавалося оживити гру нашої збірної вчасними замінами. На відміну від його попередників, Ребров не боїться замін, не «чіпляється» намертво за тих гравців, які вийшли на поле у стартовому складі. Як на мене, це очевидний позитив.
Не сподобалася ж, крім загалом досить сумбурної гри «синьо-жовтих», надія Реброва на те, що величезний досвід Андрія Ярмоленка переважить його слабеньку фізичну форму… Із македонцями Ярмоленко ще більш-менш «тягнув», а от із мальтійцями «підсів» іще на початку другого тайму, якщо не наприкінці першого. Усе-таки чемпіонат ОАЕ, у якому останнім часом виступав наш ветеран, не найкраще місце для підтримання високих фізичних кондицій… Будемо сподіватися, що у київському «Динамо», куди начебто повертається Ярмоленко, він матиме можливість підтягнути «фізику», і у вересні допоможе збірній.
Будемо також сподіватися на те, що у матчах проти Англії та Італії до складу «синьо-жовтих» повернеться гравець лондонського «Арсеналу» Олександр Зінченко. А може, ще й київський динамівець Микола Шапаренко? Без них наш півзахист зовсім не «креативить»… Загалом, проблем вистачає у всіх лініях збірної України. Відверто провалив червневу «сесію» оборонець донецького «Шахтаря» Микола Матвієнко. Наразі не дотягують до рівня національної збірної наші нападники, динамівець Владислав Ванат (хоча перспективний) і дніпрянин Артем Довбик… Утім, кращих форвардів у Реброва зараз немає.
Але, повторюся, результат є, і це — найголовніше. Ми залишаємося у боротьбі за друге місце у Групі С (перше напевно посяде збірна Англії), яке гарантує пряму путівку на фінальний турнір Євро-2024 у Німеччині. Головний суперник України у боротьбі за друге місце — Італія. Звучить страшно, але, як на мене, зараз із цією збірною тягатися можна. Як і наша головна команда, «Скуадра адзурра» перебуває у процесі перебудови, пошуку своєї гри. Іноді в Італії виходить добре, як-от у переможному матчі за третє місце Ліги націй проти Нідерландів, іноді не дуже…
Футбол. Євро-2024
Відбірний цикл
Група С
Північна Македонія — УКРАЇНА 2:3
Мальта — Англія 0:4
УКРАЇНА — Мальта 1:0
Англія — Північна Македонія 7:0
І В Н П М О
1. Англія 4 4 0 0 15−1 12
2. УКРАЇНА 3 2 0 1 4−4 6
3. Італія 2 1 0 1 3−2 3
4. П. Македонія 3 1 0 2 4−11 3
5. Мальта 4 0 0 4 1−9 0
9 вересня: УКРАЇНА — Англія, Північна Македонія — Італія.
12 вересня: Мальта — Північна Македонія, Італія — УКРАЇНА.
14 жовтня: УКРАЇНА — Північна Македонія, Італія — Мальта.
17 жовтня: Мальта — УКРАЇНА, Англія — Італія.
17 листопада: Англія — Мальта, Італія — Північна Македонія.
20 листопада: Північна Македонія — Англія, УКРАЇНА — Італія.