В основній «сітці» Australian Open — чотири українки

До Ангеліни Калініної, Марти Костюк і Катерини Байндль додалася Даяна Ястремська — завдяки відмові від участі у змаганнях їх дворазової переможниці, японки Наомі Осаки. Перший цьогоріч тенісний турнір «Великого шолому», Australian Open, відбудеться у Мельбурні з 16 по 29 січня

На турнірі в Аделаїді українка Марта Костюк обіграла чемпіонку Вімблдону-2022 – росіянку Рибакіну, що виступає за Казахстан. Фото WTA

За інформацією WTA, Оса­ка до останнього споді­валася, що встигне від­новитися до початку Australian Open, але… Хардовий «мей­джор» у Мельбурні пройде без титулованої японки. А її місце у основній «сітці» зайняла Да­яна Ястремська, яка була пер­шим номером резервного спис­ку. За такою самою схемою раніше потрапила до основної «сітки» інша українка, Катери­на Байндль, — після відмови від участі у Australian Open іспанки Сари Соррибес Тормо.

Іще чотири представники українського тенісу розпочали змагання у Мельбурні з кваліфі­кації. Перший раунд подолали усі. У другому (11 січня) супер­ником Олексія Крутих був Джан­лука Маґер (Італія), Лесі Цурен­ко — Альона Большова (Іспанія), Дарії Снігур — Бренда Фругвір­това (Чехія), а Катаріни Заваць­кої - Еріка Андрєєва (рф).

Тим часом, готуючись до старту Australian Open, Ангелі­на Калініна й Марта Костюк бе­руть участь у турнірах у Гобарті й Аделаїді. У першому колі турніру категорії WTA 250 у Гобарті Ка­лініна перемогла канадійку Ре­беку Марино — 6:2, 6:1. Супер­ницею Ангеліни у другому колі була німкеня Татьяна Марія.

Костюк у 1/8 фіналу турніру категорії WTA 500 в Аделаїді обіграла переможницю Вімблдо­ну-2022 Єлєну Рибакіну (Ка­захстан) — 6:7, 6:2, 6:3. Могла Марта пробитися й у півфінал, але у поєдинку з другою ракет­кою світу, туніскою Онс Жабер, українці трохи не пощастило (6:7, 5:7). Однак гра Марти Кос­тюк на турнірах, що передують Australian Open, уселяють надії на успішний виступ киянки на кортах Мельбурна.