Бразилія чемпіон?
На цьому Мундіалі не лише добре атакує, а й класно захищається. У двох матчах суперники не завдали у «рамку» воріт «канарок» жодного удару
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/478402/brazil.jpg)
Деякі експерти вже називають Мундіаль-2022 у Катарі одним із найкращих в історії. По-перше, мовляв, чимало сенсацій, тому цікаво дивитися. А по-друге, команди багато забивають (і по шість, і по сім, і навіть по вісім голів за матч), тому футбол «видовищний»…
Насправді справжніх сенсацій не так уже й багато. Перемога Саудівської Аравії над Аргентиною — так, це сенсація. Надто вже велика різниця у класі між цими збірними, за всієї поваги до саудитів… А от звитяги Японії і Марокко відповідно над Німеччиною і Бельгією до визначення «сенсаційні», як на мене, явно не дотягують.
За умов нормальної підготовки до Мундіалю зірки європейських топ-чемпіонатів, яких повно у складі збірних Німеччини й Бельгії, з такими середняками світового футболу, як збірні Японії і Марокко, напевно би впоралися. Але нормальної підготовки, зокрема повноцінного відпочинку, зірки топ-клубів Європи перед цим Мундіалем не мали. Аби завершити єврокубковий сезон перед Мундіалем, довелося грати частіше, ніж зазвичай. Як наслідок, утома провідних гравців. Одні з них травмувалися ще до Мундіалю, інші ламаються вже у Катарі, а треті ледь повзають по полю… І у швидких футболістів менш класних команд з’являються шанси, з яких вони іноді користають.
А щодо матчів із великою кількістю забитих голів, то тут або величезна різниця у класі (Англія розбила Іран 6:2, а Іспанія Коста-Рику — 7:0), або поганенький захист обох суперників (нічия 3:3 у матчі Сербія — Камерун). «Видовищний» футбол? Можливо. Але мені особисто набагато цікавіше стежити за протистояннями рівних суперників, які вміють гостро атакувати й добре захищатися. Таким був, наприклад, матч Іспанія — Німеччина, що завершився «нудною» нічиєю 1:1. Оце справді класний футбол!
До речі, супероборону в перших двох матчах групового етапу продемонструвала команда, яка славиться насамперед своїм умінням забивати голи — збірна Бразилії. Суперники у «пентакампеонів» були досить міцні, але ні Сербія, ні Швейцарія не змогли завдати по воротах «канарок» жодного удару… Коли Бразилія привозить на Мундіаль збірну, яка добре захищається, то завжди є одним із головних претендентів на перемогу. Після матчу зі Швейцарією уславлені ветерани збірної Бразилії, Кака, Роберто Карлос, Кафу й Роналдо, на трибуні аж «світилися» від щастя. Гра співвітчизників цим визнаним майстрам сподобалася, а таке останніми роками траплялося нечасто… Можливо, цей Мундіаль стане «бразильським»?