«Один суддя помилився. І чемпіонський пояс віддали мені»
44-річний львів’янин, професійний боксер Віктор Плотніков, здобув перемогу на рингу в Німеччині
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/464271/plotnikov3.jpg)
Віктор Плотніков поїхав на професійний боксерський турнір до Німеччини. Перемогу спочатку присудили його супернику, 37-річному німцю Ронні Ґабелю. Але згодом той віддав Віктору чемпіонський пояс. Судді перерахували очки й знайшли помилку, тож перемога – за українцем!
– Я з дитинства займався плаванням. У 90-х роках басейни позакривали, тоді почав разом зі старшим братом займатися боксом, – розповів “ВЗ” Віктор Плотніков (він із багатодітної родини, у нього четверо братів і сестра. – Авт.). – Мета була – вміти постояти за себе. А згодом бокс мене затягнув.
Пригадую, як на тренуваннях мене ставили у спаринг з Ростиславом Зауличним (срібний призер Олімпіади-1992, бронзовий призер чемпіонатів світу та Європи у напівважкій вазі. – Авт.). Він важив не менше 90 кг. Коли відпрацьовували з ним вправи, тренер попереджав, щоб старалися не пропустити удар (усміхається. – Авт.). Ще за часів союзу мені вдалося виграти молодіжний боксерський турнір. Потім було понад 200 поєдинків у любительському боксі, коли Україна стала вже незалежною.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/07/plotnikov4.jpg)
– У професійний бокс пішли, щоб більше заробляти?
– Мені було 25 років, коли я став професійним боксером. Я дивився бої Мухаммеда Алі, Майка Тайсона... Зараз Тайсона не поважаю. У США є штати, де легально можна вирощувати марихуану, і він цим займається. Людина, яка стала чемпіоном світу з боксу, докотилася до такого…
Коли я підписав професійний контракт (зі мною було ще кілька боксерів, які перейшли у професійний спорт), Віталій Кличко сказав нам: «Великі гроші починає заробляти лише чемпіон світу». До того часу боксери заробляють небагато. Мій найбільший заробіток на той час – 25 тисяч євро, на турнірі в Бельгії. У Львові був період, коли боксерські турніри проводили постійно. Але після Євро-2012 популярність спорту у місті пішла на спад. Востаннє бокс можна було побачити на «Арені Львів» років з десять тому.
– Вам 44 роки, могли б уже завершити боксерську кар’єру. Але все-таки поїхали до Німеччини на турнір...
– У професійному боксі спортсмен залишається доти, поки проходить медичну комісію. Я її пройшов. Крім того, спортсмену в Україні зараз складно заробити. Я лише два місяці займаюся тренерською роботою. Коли є родина, треба шукати будь-яку можливість заробити... Але найголовніше, я хотів «перекрити» попередні поразки. Востаннє я вигравав 2015 року. Я, чесно кажучи, вже й сам забув, коли це було, мені нещодавно про це нагадали.
– Передбачали, що можете у Німеччині перемогти?
– Дехто мені закидав, що я не готуюсь до боїв, мовляв, знаю, що програю. Казали, що я “здаю” бої, заробляючи гроші... Маячня! Якщо поїхати на турнір без підготовки, можна так отримати по голові, що ніякого боксу не захочеться! Тому завжди тренуюся і налаштовуюся на перемогу. А там як карта ляже…
Моїм суперником у німецькому Дессау був 37-річний чемпіон світу у першій середній вазі Ронні Ґабель. У нього з 29 перемог – 20 нокаутів. Він місцевий улюбленець. На пресконференції перед боєм Ронні сказав, що «ще один бій виграє, і буде зав’язувати зі спортом». Бачив, що я на сім років старший від нього, до того ж я не мав достатньо часу для підготовки. Мені сказали про бій за три тижні, а треба кілька місяців, аби підготуватися до чемпіонського бою такого рівня.
– Спочатку вам не вдалося забрати чемпіонський пояс…
– Я думав, виграю за очками. Але надіятися на таку перемогу на чужому рингу не варто. Один суддя віддав перемогу мені з рахунком 114 – 113. Інший суддя віддав перемогу супернику з таким же рахунком. А третій суддя поставив нічию – 114 – 114. Якщо нічия, то пояс залишається у чемпіона... І тут несподівано німець підходить до мене, віддає пояс і каже: «Я програв!». Я дуже здивувався… Супервайзер почав перераховувати очки. Я не чекав результату, пішов із рингу. Мене кличуть назад, кажуть: «Зміна рішення». Один суддя помилився, він замість 114 написав 113 очок. І я забираю пояс «на кишеню» (сміється. – Авт.).
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/07/plotnikov2.jpg)
– Як публіка відреагувала на такий хід подій?
– Cпокійно. На стадіоні було й багато українців. Після закінчення боїв було шоу з феєрверками.
Довідка «ВЗ»
Віктор Плотніков народився 28 жовтня 1977 року у Львові. Виступає у напівсередній вазі. Перший професійний бій провів у березні 2002-го. Його першим тренером був Іван Когут (нині уже покійний). 2003 року Віктор Плотніков став одним з найкращих спортсменів Львівщини. І навіть отримав квартиру від мерії (тоді міським головою Львова був Любомир Буняк). Провів понад 40 боїв у професійному боксі.
25 червня 2022 року у Німеччині Віктор Плотніков переміг німця Ронні Ґабеля і завоював пояс WBU Super (2022). Викладає бокс у ДЮСШ ім. Антона Білого (на тренування приходять не лише діти, а й дорослі).