«Срібний» «Металіст» – у Лізі чемпіонів

А «бронзове» «Динамо» задовольниться Лігою Європи

За тур до фінішу чемпіонату футбольної Прем’єр-ліги «Металіст», здолавши вдома «Дніпро» з рахунком 2:1, вперше у своїй історії виборов срібні медалі та путівку до Ліги чемпіонів. Посприяло цьому й «Динамо», яке вперше за майже 21 рік програло «Таврії» (2:3) і вперше не потрапило до дуету найкращих команд першості.

У Харкові гості забили гол уже на 2-й хвилині, коли Селезньов пробив низом повз Горяїнова. Проте підопічні Мирона Маркевича таки здобули вольову перемогу — завдяки дублю Девіча, який двічі холоднокровно перегравав дебютанта-воротаря«Дніпра» Вар-цебу. Марко провів свій 75-ий гол у чемпіонатах і зробив

14-ий дубль. «Жовто-сині» покращили клубний рекорд, який тримався з 2007 року — 9-та поспіль домашня перемога. Харківський «Металіст» після шестирічного перебування на третьому місці нарешті піднявся на друге.

Урожайним на події став матч «Таврія» — «Динамо», у якому вперше в Лізі у ворота киян було призначено аж два пенальті. Першим вже на 4-й (!) хвилині до «позначки» підійшов досвідчений Назаренко. Команда Олега Блохіна ще до перерви відновила рівновагу — після удару Ідеє. Головні неприємності розпочались для киян на початку другого тайму. Арбітр Годулян вилучив воротаря Коваля — за фол останньої надії проти Бусаїді, і призначив пенальті. У рамку воріт став Бойко, який був безсилим після удару Гаджиєва. Потім свій перший гол в Україні провів івуарійський легіонер «Таврії» Не, скориставшись неузгодженими діями в обороні киян. Гольову ж крапку в матчі поставив Ярмоленко, чудово підкрутивши м’яч зі штрафного під поперечину. Під завісу гри був вилучений і динамівець Сидорчук. Раніше кримчани лише раз перемагали динамівців — 21 червня 1992 року у Львові, в першому «золотому» матчі чемпіонату України.

У Запоріжжі “Шахтар” не зміг переграти аутсайдерів із «Металурга» — бойова нічия 3:3. У першому таймі команди обмінялись голами Йокіча та бразильського дебютанта “гірників” Ісмаїлі. Голепад “металургів” продовжили Жуніор та Пісоцький, але під завісу матчу врятували чемпіона від поразки Едуардо та Тайсон, який провів свій перший гол за «Шахтар» — нічия 3:3.

Решта недільних матчів 29-го туру: “Металург” Д — “Чорноморець” — 2:0, “Зоря” — “Іллічівець” — 2:1.

А тим часом...

Услід за «Севастополем» до Прем’єр-ліги повернулася алчевська «Сталь», яку тренує Анатолій Волобуєв. Для команди з Луганщини це вже третій похід до Прем’єр-ліги. Раніше «сталевари» здобували путівки до вищого дивізіону в 2000 і 2005 роках.

16. «Металург» З 29 1 8 20 12-61 11

Бомбардири: Мхітарян («Шахтар») — 24 голи, Ідеє («Динамо») — 17, Шав’єр («Металіст») — 15, Мораес («Металург» Д) — 11, Траоре («Металург» Д), Антонов, Самодін («Кривбас»), Ярмоленко («Динамо») — по 10 голів. У неділю, 26 травня, «Карпати» в заключному матчі сезону прийматимуть «Металіст» (початок — о 18.00).