«Шахтар» і на «Олімпійському» чемпіон

Після поразки від «гірників» зайняти друге «лігочемпіонівське» місце «Динамо» буде важче

Донецький «Шахтар», здобувши у принциповому матчі в Києві вольову перемогу над «Динамо» з рахунком 2:1, зробив ще один крок до чемпіонського звання. Ужгородська «Говерла» вперше у своїй історії здобула перемогу на полі сімферопольської «Таврії» — 2:0. У такий спосіб закарпатці трохи збільшили напругу в нижній частині турнірної таблиці футбольної Прем’єр-ліги.

Матч «Динамо» проти «Шахтаря» зібрав рекордну у сезоні глядацьку аудиторію: на НСК «Олімпійський» зібралося 66879 (!) глядачів. Уже в дебюті поєдинку після флангового прострілу Гусєва м’яч відскочив від Шевчука, чим скористався Ярмоленко — 1:0. Напруга на полі зростала, і арбітр Годулян почав вгамовувати пристрасті з допомогою жовтих карток, показавши їх ще у першому таймі аж шість разів. Гості ще до свистка на перерву відновили рівновагу: м’яч після удару Мхитаряна зачепив ноги Сильви й захопив зненацька воротаря Коваля. Після перерви гра проходила в обопільних атаках, але м’яч лише раз побував у сітці воріт — знову динамівських. Мхитарян замкнув передачу Едуарду, зробивши свій 6-й дубль у чемпіонатах. Кияни встановили новий антирекорд клубу, зазнавши шостої поразки у чемпіонаті. Не обійшлося в матчі без вилучення: під кінець поєдинку після двох попереджень покинув поле Ракицький.

Після гри наставник киян Олег Блохін зазначив: «Влучив би Ідеє не в поперечину, а у ворота — був би інший результат. Обидві команди були гідні перемоги. «Шахтар» — хороша команда, і ми показали хороший футбол. Проблеми в нас є, але сьогодні команда показала, що може грати, коли налаштується на матч».

У Сімферополі «Говерла», яка відчайдушно бореться за збереження місця у Прем’єр-лізі, вже у першому таймі двічі змусила господарів розпочинати з центру поля. Спочатку француз Ле Таллек реалізував вилазку до воріт кримчан, а потім грек Балафас скористався передачею Макаренка і пробив сходу повз Погорілого.

16. «Металург» З 23 0 5 18 6-51 5

Бомбардири: Мхитарян («Шахтар») — 21 гол, Ідеє («Динамо») — 13, Шав’єр («Металіст»), Мораес («Металург» Д) — по 10, Тейшейра («Шахтар»), Джуліано («Дніпро») — по 9, Лукас («Динамо»), Кристальдо («Металіст»), Ярмоленко («Динамо») — по 8 голів. У суботу, 13 квітня, «Карпати» на стадіоні «Україна» прийматимуть «Динамо» (початок — о 17.30).