Гол Лукаса на 29-й секунді – найшвидший у чемпіонаті!

«Дніпро» скористався поразкою «Динамо» і вийшов на «чисте» друге місце/

«Карпати», перемігши вдома «Волинь» з рахунком 2:0, збільшили відрив від переслідувачів, ужгородської «Говерли», до п’яти пунктів. «Дніпро» в Криму здобув вольову перемогу над «Таврією» — 2:1. «Металіст», перемігши в гостях «Іллічівець», впритул наблизився до «Динамо». 16-й тур став наймеш відвідуваним з початку чемпіонату — 37500 глядачів, причому 12400 вболівальників зібралося на галицько-волинському дербі на львівській “Україні”.

Атака «КАРПАТ» завершилась взяттям воріт «Волині» вже на 29-й (!) секунді матчу. Лукас після прихованого паса Гладкого здійснив рейд до воріт суперника, обігравши по ходу захисників, і пробив низом повз воротаря впритул зі штангою. Не встигли волиняни оговтатись, як могли пропустити другий гол. На вістрі атаки опинився Кенія, який пробивав в рамку воріт, але захисник встиг ліквідувати загрозу. Міг оформити дубль Лукас, який перекидав м’яч через Литовченка, але захисник не дозволив «Карпатам» подвоїти рахунок.

Після цього гра поступово вирівнялась. Волиняни намагалися завершувати атаки дальніми ударами, але Савічу бракувало влучності. Реальну нагоду зрівняти рахунок втратив Пилипчук, який після флангової передачі Шандрука пробив з кількох метрів вище воріт.

Пробивав по воротах головою і македонець Шиков, але не зумів перехитрити свого земляка Богатінова. А під кінець тайму пожвавлення на трибунах викликали дії Худоб’яка, якого на ударну позицію виводив Гладкий. Але капітан «зелено-білих» пробив повз дальню штангу.

Після перерви перший небезпечний момент матчу виник біля воріт «Волині» — Ілієв в останній момент встиг вибити м’яч з під ніг Гладкого. У наступній атаці «Карпат» вже воротар Литовченко на виході на мить встиг випередити Лукаса, який знову міг змінити рахунок на табло. Згодом Лукас пробив поруч зі штангою... І все ж старання карпатівців завершилися голом. Ксьонз правим флангом увірвався до штрафного, обіграв Шикова і віддав пас на Кенія, який влучно пробив над воротарем у верхній кут воріт — 2:0!

У Сімферополі глядачі усі три голи побачили у другому таймі. Першим відзначився “джокер” Олега Лужного Фещук, в один дотик замкнувши флангову передачу Назаренка. Потім сербський воротар «Таврії» Кахріман після удару Калініча пропустив прикрий гол між ногами. А через кілька хвилин Джуліано вивів «Дніпро» вперед, ставши при цьому автором 700-го в чемпіонатах «бразильського» гола.

У другій поспіль грі відзначився дублем «металіст» Кристальдо — цього разу в матчі з «Іллічівцем». Спочатку аргентинець скористався пасом Тайсона і сходу пробив повз Худжамова. А після перерви Кристальдо теж влучно пробив сходу — після передачі Шав’єра.

«Кривбас» після другої поспіль домашньої перемоги, цього разу над «Ворсклою» 3:2, піднявся на 8-ме місце у турнірній таблиці. Одним з героїв матчу проти «Ворскли» став Антонов, який оформив свій вже шостий дубль у лізі. У полтавців 25-й гол у лізі провів найкращий бомбардир «Ворскли» Янузі. «Кривбас» вперше у лізі переміг полтавців в обох матчах сезону.

16. «Металург» З 16 0 3 13 4-40 3

Бомбардири: Мхітарян («Шахтар») — 16 голів, Ідеє («Динамо») — 10, Лукас («Карпати») — 8, Тейшейра («Шахтар»), Джуліано («Дніпро»), Кристальдо («Металіст») — по 7 голів.

У неділю, 25 листопада, «Карпати» у заключній виїзній грі року зіграють у Маріуполі проти «Іллічівця» (початок гри — о 13.30).

Третій тайм

Ніколай КОСТОВ, головний тренер «Карпат»

Не можу сказати, що нам було просто. «Волинь» — дуже серйозний суперник. У «Волині» високі гравці, добре грають на випередження... Добре, що ми не пропустили до перерви. Коли забили другий гол, стало легше. Тішить, що ми додаємо. Не тільки у плані очок, а й в якості гри.

Анатолій ДЕМ’ЯНЕНКО, головний тренер «Волині»

Гра була важкою, ми знали, що «Карпатам» потрібні очки. Пропустили прикрий гол на першій хвилині... «Карпати» більше хотіли перемогти, аніж наші гравці... Вплинуло на результат і те, що наші лідери Аржанов та Сімінін не грали.