Передплата 2024 «Добре здоров’я»

За що вилучили Штіліча, не зрозумів ніхто

Після матчу арбітр Швецов пояснив – «нецензурне висловлювання на адресу суперника»...

«Металіст», перемігши в Харкові «Карпати» з рахунком 2:1, продовжує боротьбу за місце у першій трійці чемпіонату Прем’єр-ліги. «Шахтар» розгромив донецький «Металург» — 4:0 і залишається одноосібним лідером. Пригальмував «Дніпро», не зумівши в гостях здолати «Іллічівець», — нічия 0:0. Тур став найврожайнішим із початку чемпіонату на червоні картки — аж шість (!) вилучень гравців.

«Металіст» з перших хвилин гри захопив ініціативу. Небезпечно пробивав здалеку Марлос, однак Богатінов встигав дотягуватися до м’яча, ліквідовуючи небезпеку. Міг відзначитись і Шав’єр, який зі штрафного пробив у ближній кут, але м’яч, торкнувшись стійки, покинув поле. «Карпати» намагалися щось створити попереду. Двічі Лукас виконував кутові удари, але захисники «Металіста» випереджали львів’ян. У центрі штрафного Папа теж був спритнішим від іспанця.

Під кінець тайму атака «Карпат» лівим флангом завершилася прострілом Штіліча. М’яч влучив у руку Березовчука, але, на думку арбітра Швецова, порушення правил у цьому епізоді не було. Тут же «Металіст» організував чергову атаку, яка завершилась взяттям воріт. Після передачі Тайсона пробивав по воротах Кристальдо, м’яч зрикошетив від Мілошевіча і від рук Богатінова влетів у сітку.

У другому таймі після паса з правого флангу Марлоса знову відзначився Кристальдо, потужним ударом сходу влучно пробивши у ближній кут воріт Богатінова.

Ніколай Костов, посилюючи атакувальні дії своїх підопічних, випустив на поле Кополовця і Гладкого. Після паса Ксьонза захисники залишили Кополовця неприкритим, і той на лівому фланзі переграв Горяїнова, точно пробивши у верхній ближній кут воріт.

Під завісу поєдинку господарі мали дві нагоди збільшити рахунок, проте ні Тайсон, ні Марлос своїми шансами не скористалися. А за кілька секунд до кінця матчу «Карпати» вже у 6-й (!) раз у чемпіонаті залишились у меншості. За що суддя Швецов прий-няв таке суворе рішення щодо Штіліча, глядачі так і не змогли зрозуміти. У післяматчевому протоколі арбітр вказав: «Нецензурне висловлювання на адресу суперника». За мить до того Штілічу дісталося ліктями по голові від Шарпара, якому арбітр не показав навіть жовтої картки...

«Металіст» скоротив відстань від «Динамо» та «Дніпра» до чотирьох очок. А «зелено-білі» збільшили свою безвиграшну харківську серію до 12-ти матчів. На “Карпати” у наступному турі чекає домашнє галицько-волинське дербі, у якому Костов знову матиме кадрові проблеми: пропускатимуть гру дискваліфіковані Мілошевіч і Штіліч.

Доля ДОНЕЦЬКОГО дербі вирішилась у першому таймі, коли три м’ячі влетіли у ворота «Металурга». Розгром земляків розпочав Едуардо, після чого перервалось гольове мовчання найкращого бомбардира чемпіонату Мхитаряна, який оформив свій уже четвертий (!) у сезоні дубль. Гольову крапку в матчі поставив Тейшейра. “Металурги” не можуть забити «Шахтарю» упродовж 558 (!) хвилин.

У матчі з «Іллічівцем» дніпряни перервали свою забивну серію з маріупольцями, яка тривала шість ігор. Цього разу «Дніпро» весь другий тайм грав у меншості, бо під кінець першої половини гри Федецький отримав другу жовту картку (сумнівну) і достроково покинув поле.

Домашньої поразки зазнав «Арсенал», поступившись «Чорноморцю» з рахунком 0:1. «Моряки» здобули вже четверту поспіль перемогу. Вкотре в сезоні переможний гол провів албанець Бакай.

Ніколай КОСТОВ, головний тренер «Карпат»

Гадаю, вболівальники отримали задоволення від гри. Футболісти демонстрували хорошу техніку, атакували. Була боротьба на полі. Якщо говорити про «Карпати», то я незадоволений діями кількох футболістів, а також тим, як вони налаштувалися на матч з «Металістом».

Мирон МАРКЕВИЧ, головний тренер «Металіста»

Начебто гра сьогодні була для нас не дуже складною, але в кінці ми собі самі створили проблеми і пропустили гол. Не реалізували також купу створених моментів. У цілому я задоволений, адже два дні тому команда витратила багато сил... Ми могли як другий гол пропустити, так і забити ще три-чотири м’ячі.

16. «Металург» З 15 0 2 13 4-40 2

Бомбардири: Мхитарян («Шахтар») — 16 голів, Ідеє («Динамо») — 10, Лукас («Карпати»), Алекс («Шахтар») — по 7, Траоре, Мораес («Металург» Д), Джуліано («Дніпро»), Шав’єр («Металіст») — по 7 голів. У неділю, 18 листопада, «Карпати» прийматимуть у Львові «Волинь» (початок гри — о 17.30).

45 очок набрав донецький “Шахтар” у першому колі чемпіонату футбольної Прем’єр-ліги. “Гірники” перемогли в усіх 15 матчах, встановивши таким чином рекорд національних чемпіонатів. Перемога над донецьким “Металургом” стала для “Шахтаря” 24-ю поспіль у чемпіонаті — це теж національний рекорд.