BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Нардепці Скороход призначили заставу

  • 09.12.2025, 22:10
  • 434

Суд обрав заставу понад три мільйони гривень для нардепки Анни Скороход як запобіжний захід. ЇЇ підозрюють у підбурюванні до надання хабаря за застосування санкцій РНБО до компанії-конкурентки, однак народна депутатка свою провину не визнає

Фото Суспільного із зали суду
Фото Суспільного із зали суду

Раніше двом іншим фігурантам, помічнику Скороход та ймовірному спільнику, обрали запобіжні заходи — теж застави. Їх підозрюють у тому, що вони нібито взяли 250 тисяч доларів за «домовленість» про санкції РНБО проти компанії-конкурента.

ВАКС призначив Анні Скороход запобіжний захід — заставу 3 мільйони 28 тисяч гривень.

Адвокат Анни Скороход повідомив Суспільному, що заставу за нардепку ще не внесли, адже одразу після засідання суду немає можливості здійснити оплату. Рішення щодо внесення застави ухвалять 10 грудня.

Прокурор розповів, що спільник Анни Скороход зустрівся з зацікавленою особою та вимагав передати 150 тисяч доларів. Особа повідомила про готовність передати лише 50 тисяч. Згодом особа погодилась на аванс 125 тисяч доларів, однак співрозмовники наполягали на повній сумі у 250 тисяч доларів.

Прокурор просив суд визначити запобіжний захід у вигляді застави розміром понад 10,5 млн грн. Прокурор визначив такі ризики щодо Анни Скороход:

  • можливе переховування, оскільки йдеться про тяжкий корупційний злочин;
  • у 2025 році було 4 виїзди за кордон;
  • наявність широкого кола контактів, зокрема у правоохоронних органах;
  • інкримінована стаття передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Адвокат Анни Скороход заявив, що нардепка свою провину не визнає.

Адвокат наполягав на зверненні уваги на протоколах, у яких зафіксовані переписки нардепки та смс-повідомлення у період, коли нібито відбулась зустріч фігуранта справи з зацікавленою особою, у якої «вимагали кошти». Адвокат заявляє, що повідомлення не містять жодних згадок про санкції чи службових осіб, а також не доводять участь Скороход у передачі коштів.

Однак Анна Скороход заявила, що ніколи не брала і не вимагала грошей. За її словами, у повному відео слідства нібито немає доказів, які наводить прокурор, а підозри та запроваджених санкцій, за які їй нібито мали заплатити, немає — відео є лише нарізкою.

Вона заперечує свою роль «гаранта» у розмовах інших фігурантів справи. Також зазначає, що мала виїхати 6 грудня до США на зустріч, але обшуки НАБУ провели за день до цього.

«Це моя робота — їздити за кордон і доводити, що Україна не є корупційною країною», — заявила Скороход.

Як відомо, НАБУ й СБУ прийшли додому до Анни Скороход 5 грудня, і після обшуку повідомили про підозру у вимаганні хабаря групою осіб. За версією слідства, депутатка «організувала діяльність злочинної групи», яка запропонувала підприємцю за 250 тисяч доларів домовитися з РНБО про застосування економічних санкцій щодо компанії-конкурента. За даними САП, підприємець сплатив частину хабаря — 125 тисяч доларів і отримав від «злочинної групи» розписку про грошову позику. Однак рішення РНБО так і не ухвалила.

Як підтвердження опублікували фрагмент таємно записаного відео, на якому, ймовірно, Скороход спілкується з невідомим чоловіком й пропонує йому дати гроші, за що обіцяє видати йому дві розписки.

«Як тільки все відбувається, ми їх раз-раз порвали», — вказала вона на відео.

Депутатка заперечує провину. За її словами, опубліковане відео є «класичним монтажем і вирізками з контексту». Що саме відбувалося на відео, за її версією, вона не повідомила й пообіцяла це зробити пізніше. Скороход заявляє, що справи проти неї — це «сфабрикований нашвидкоруч політичний тиск, мета якого — зірвати мою поїздку на міжнародні зустрічі» у США, яка була запланована на 7 грудня.

Як стало відомо Суспільному, у справі Скороход троє підозрюваних. Одного з них затримали — це заступник директора благодійного фонду Osprey Global Solutions Ukraine Андрій С. ВАКС 7 грудня почав обирати йому запобіжний захід, але за клопотанням прокуратури та захисту суддя перевів засідання у закритий режим, щоб не розголошувати дані про досудове розслідування та приватне життя підозрюваного. Скороход прийшла підтримати затриманого й повідомила Суспільному, що це її друг.

За даними Центральної виборчої комісії, Анна Скороход у 2019 році була обрана депутаткою Верховної Ради дев’ятого скликання від партії «Слуга народу» за виборчим округом № 93 (Київська область). Вона є членкинею парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

У листопаді 2019 року нардепказвинуватила владу у затриманні свого чоловіка Олексія Алякіна через її голосування всупереч позиції фракції. Скороход пов’язувала затримання з тим, що вона голосувала проти законопроєкту про відкриття ринку землі у першому читанні.

Водночас голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджував, що фракція не має до цього стосунку. Він також казав, що Скороход неодноразово пропонувала депутатам «грошову матеріальну допомогу», та ініціював її вилучення з фракції.

У відповідь нардепка заявляла, що «слугам» платять зарплатню у «конвертах» розміром у 5 тисяч доларів.

У грудні того ж року Скороход виключили із фракції «Слуги народу». Після того вона стала членкинею депутатської групи «За майбутнє».

Читайте також