Рятували від ракет, тепер очищають від лишайників
Фахівці перевірили стан скульптур собору Святого Юра, які навесні 2022 року обгорнули захисним укриттям
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/521765/sculpturu.jpg)
Стан скульптур у дворику собору Святого Юра та на фасаді святині, які навесні 2022 року обмотали спеціальним антиударним укриттям (на випадок вибухової хвилі від ракетного удару), — не найкращий. Скульптури вкрилися лишайниками й «зацвіли».
"Скульптури на фасаді собору Святого Юра є пам’ятками національного значення та частиною спадщини ЮНЕСКО, — розповіла керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Тетяна Балукова. — На початку повномасштабної війни їх, як і інші цінні пам’ятки, захистили від можливих руйнувань. Захист проводили волонтери, але без залучення працівників міськради. І, як виявилось, це було зроблено не дуже якісно. Ми це побачили, коли перевірили перші вісім фігур на храмі. На них утворилися лишайники. Тож треба було перевірити й решту скульптур. Оглянули ще шість. Виявили ті самі недоліки — лишайники. Щоб їх знешкодити, скульптури потрібно обробити спеціальною рідиною. Її ми вже закупили. Але зараз погодні умови несприятливі. Щоб зупинити процес поширення лишайників, ми зняли старий захист і обгорнули фігури спеціальним гідробар'єром. Це захистить їх від ультрафіолету й унеможливить розмноження лишайників".
Тетяна Балукова каже, скульптури на соборі Святого Юра навесні реставруватимуть студенти Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» — під керівництвом доктора архітектури доцента Олега Рибчинського.
Раніше у Львові перевірили стан скульптур у фонтанах на площі Ринок. Пошкоджень на фігурах не виявили.