Найкорисніші запахи
Одним із п’яти відчуттів, які відповідають за сприймання нами навколишнього світу, є нюх. Аромати або сморід, різкі або ледь помітні запахи — з усім цим ми стикаємося щодня
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/516484/zapakh.jpg)
Проте мало хто пам’ятає, що запахи мають сильний терапевтичний ефект. Одні сприяють схудненню, допомагають сконцентруватися або навіть омолоджують, а інших треба остерігатися.
Якщо хтось наполегливо рекомендує «випробувати цю чудову олійку», а вам неприємний запах — рішуче відмовляйтеся від таких експериментів. Подрузі запах ефірної олії справді міг «відкрити друге дихання», а ось вам він може завдати головного болю. Якими б цілющими властивостями не володів аромат, у разі, якщо він неприємний людині, користі від нього не буде.
Завдяки апельсинам навіть люди, що не вживають алкоголю, можуть відчути щось схоже на сп’яніння. Аромат цитрусових плодів сприяє розслабленню, допомагає почуватися розкуто, також має розігріваючий ефект.
Лаванда — сильний антидепресант. Запах цих милих квітів допомагає впоратися з депресією, навіть коли інші засоби альтернативної медицини безсилі.
Запах шоколаду сприяє утворенню ендорфіну, який ще називають гормоном щастя. Ендорфіни не тільки відповідають за добрий настрій, вони також допомагають подолати біль і посилюють сексуальний потяг.
Запах лимона сприяє концентрації уваги. Це є серйозним аргументом на користь чашки чаю з лимоном на робочому місці. Вживання такого ароматного напою під час роботи за комп’ютером допоможе знизити кількість помилок більш ніж на 50%.
Аромати дуже сильно «прив'язують» спогади про якісь події. Достатньо відтворити запах, який супроводжував приємні моменти, — і пам’ять послужливо поверне нам все, що ми відчували в ту мить. Таку властивість запахів можна використовувати не тільки для подорожей у минуле, а й для лікування різних недуг.
Відповідно до одного з міфів, Гера взяла в Афродіти чарівний пояс з особливим ароматом, щоб спокусити Зевса. Спираючись на сучасні знання про ароматерапію, можна припустити, що спокусити верховного бога Олімпу допомогли аромати-афродизіаки. До них, зокрема, належать іланг-іланг, гвоздика, мускатний горіх, рожева ваніль і жасмин.
Якщо страждаєте від головного болю і не маєте можливості випити знеболювальне — скористайтеся ефірною олією грейпфрута.
Жасминова олія може допомогти вагітній жінці зрозуміти, чи справді вона скоро народить. Під час переймів досить нанести на тіло декілька крапель олії жасмину. Якщо організм тільки готується до пологів і виникли тренувальні перейми, незабаром після використання олії вони вщухнуть.