Передплата 2024 ВЗ

НАЗК припиняє фінансування партії «Голос»

  • 27.06.2024, 16:30
  • 325

Національне агентство з питань запобігання корупції припиняє фінансування політичній партії «Голос» через недостовірні відомості у звітах на суму майже 5 мільйонів гривень

Фото: НАЗК
Фото: НАЗК

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

«НАЗК виявило низку суттєвих порушень у звітах політичної партії „Голос“ про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру (далі - звіт) за III — IV квартали 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Аналіз звіту за третій квартал свідчить, що партія оформила договори про надання послуг з ТОВ «Мейнтіс» на 1 млн гривень. Серед послуг — усні консультації та роз’яснення з питань практичних аспектів застосування Виборчого кодексу України для представників партії, перевірка правильності заповнення документів для спостерігачів на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року тощо.

Але, як заявили в НАЗК, товариство не надавало партії цих послуг. Зокрема, це підтверджують матеріали, отримані від Державного бюро розслідувань та Державної податкової служби, з інформаційних баз даних. Тож Агентство вважає інформацію недостовірною.

Також НАЗК виявило, що партія уклала договори з двома фізичними особами-підприємцями на 274 тисячі гривень, які містять недостовірні відомості. Зокрема, інформацію про номери законопроєктів, які на момент укладання договорів ще не зареєстрували у Верховній Раді.

А у звіті за четвертий квартал зазначено, що «Голос» знову оформив договори з «Мейнтіс» на мільйон гривень. Також Київська міська територіальна організація оформила договір для надання послуг на понад 2,4 млн гривень. НАЗК стверджує, що товариство не надавало партії послуг.

Агентство скерувало відповідні матеріали до Державного бюро розслідувань. Крім того, у звіті встановили й інші порушення та недоліки, не пов’язані з недостовірністю відомостей.

Схожі новини