Передплата 2024 ВЗ

В Україні запрацюють штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру

  • 19.06.2024, 22:28
  • 585

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який має посилити протидію насильству щодо жінок і домашньому насильству

Фото: Ukr.net
Фото: Ukr.net

Про це йдеться на сайті парламенту.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 8329 ще у травні. Ним вносять зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховуючи пункти Стамбульської конвенції.

Так, наприклад, законом вводиться окрема норма щодо визначення малолітніх та неповнолітніх потерпілими, якщо вони були присутні при вчиненні домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. За це встановлюється адміністративна відповідальність.

Неповнолітні віком від 16 до 18 років нестимуть відповідальність за вчинення домашнього насильства на загальних підставах. Також вводиться адміністративна відповідальність за вчинення сексуальних домагань.

Посилюються санкції за ухилення від виконання громадських робіт та за невиконання термінового заборонного припису. Окрім того, тепер кривдник не зможе звільнитися від відповідальності за підставами малозначності.

Серед інших пунктів закону зазначається, що сексуальне домагання, тобто умисне вчинення проти бажання людини образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально (слова, жести, рухи тіла), зокрема з використанням електронних комунікацій, каратиметься штрафом, громадськими або виправними роботами (з відрахуванням 20% заробітку).

Також адмінвідповідальність загрожує за вчинення насильства за ознакою статі — умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, спрямованих проти конкретної людини через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обв’язки, поведінку тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, внаслідок чого була завдана шкода фізичному (без спричинення тілесних ушкоджень) або психічному здоров’ю потерпілого.

За повторне порушення протягом року можна отримати адміністративний арешт.

Схожі новини