Передплата 2024 «Добра кухня»

Вперше опубліковано проєкт українсько-російського договору, який могли підписати в квітні в 2022 року

  • 15.06.2024, 19:30
  • 560

У мережі з’явилися подробиці щодо умов, які росія висувала Україні на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Вони стосувалися Криму, санкцій, чисельності української армії, заборони на приєднання до НАТО, російської мови та ін..

Фото: ТСН
Фото: ТСН

Видання The New York Times заявило, що отримало проєкти українсько-російських договорів, який нібито обговорювалися у квітні 2022-го, але так і не були підписані. Хоча переговори провалилися, учасники підготували декілька текстів. Журналісти стверджують, що отримали чернетки договорів від 17 березня та 15 квітня 2022 року, які показують конкуруючі пропозиції й точки згоди двох сторін, а також приватне «комюніке» з переговорів у Стамбулі 29 березня, в якому було підбито запропоновані підсумки.

«Документи проливають світло на розбіжності, які доведеться подолати», — зазначили журналісти NYT.

Відповідно до нереалізованих проєктів:

— Москва спочатку хотіла, щоб Київ визнав окупований Крим частиною рф. До 15 квітня обидві сторони могли виключити цей пункт із договору. Крим залишався під окупацією росії, але без визнання цього Україною. Дві країни погодилися «вирішити питання, пов’язані з Кримом», протягом 15 років, але мирно.

— Україна пропонувала, що ніколи не вступить у НАТО чи інші альянси.

— Україні було дозволено вступити лише у ЄС.

— Росія вимагала від України зробити російську мову офіційною.

— Кремль вимагав скасувати всі санкції, запроваджені проти рф із 2014 року.

— Чисельність особового складу та військової техніки ЗСУ вимагалося обмежити (до 100 тис. осіб, 147 мінометів, 10 бойових вертольотів).

— Україна хотіла, щоб її союзники зобов’язувалися ввести війська на територію країни у разі нового нападу. Серед країн-гарантів безпеки була росія, туди намагалися включити і білорусь.

— Росіяни на початку переговорів також хотіли, щоб Україна «поступилася» щодо Донбасу (визнала «Л/ДНР» в адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей);

— Був і окремий список початкових вимог із семи пунктів, спрямований проти національної ідентичності України. До прикладу, там була заборона називати місця на честь українських борців за незалежність.

Схожі новини