Передплата 2024 «Добра кухня»

США планують посилити санкції щодо європейських банків

  • 26.05.2024, 18:15
  • 387

Сполучені Штати розглядають можливість посилення вторинних санкцій для європейських банків, які продовжують вести бізнес у росії

Фото: Слово і Діло
Фото: Слово і Діло

Про це заявила міністр фінансів США Джанет Єллен в інтерв'ю Reuters.

«Ми розглядаємо можливість посилення наших санкцій проти банків, які ведуть бізнес в росії», — сказала Єллен, відмовившись надати конкретну інформацію щодо цієї заяви та не назвавши жодного банку, стосовно яких можуть бути спрямовані обмеження.

Виступаючи в кулуарах зустрічі фінансових лідерів G7 в Італії, Єллен заявила, що санкції, пов’язані з діяльністю банків у рф, будуть запроваджені лише тоді, «коли для цього будуть підстави», зауваживши, що «робота в росії створює дуже великий ризик».

Відповідаючи на запитання щодо можливого виходу з росії австрійського Raiffeisen Bank International та італійського банку UniCredit, міністр висловила сподівання, що їхня поведінка буде «дуже обережною».

В американському Міністерстві фінансів також вважають, що російська економіка все більше стає «економікою війни», що ускладнює диференціацію між цивільними та військовими операціями подвійного призначення.

Хоча вторинні санкції охолодили співпрацю європейських банків з росією, Єллен висловила занепокоєння тим, що країні-агресору вдається знаходити шляхи для придбання товарів, необхідних для нарощування військового виробництва завдяки транзакціям через Китай, ОАЕ та Туреччину, йдеться у матеріалі.

Схожі новини