«Туристичний збір в Україні занижений щонайменше в десять разів»
Вважає голова Славської селищної ради Володимир Бега
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/512892/turyzm.jpg)
Щоб туристична галузь Україна покращила стан в час війни та сплачувала вищий податок в державний бюджет, необхідно створити Міністерство туризму за прикладом Туреччини. Там в курортних регіонах щороку з’являється якийсь новий туристичний маршрут чи атракція, яка приносить гроші. Це завдяки тому, що міністр туризму Туреччини має вагомий вплив на отримання коштів з бюджету.
Таку думку висловив під час національного туристичного саміту у Львові голова Славської селищної ради Володимир Бега.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/05/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%B7%D0%B1%D1%96%D1%80.jpg)
«Моя мрія, щоб в Україні нарешті було створено міністерство туризму, — наголошує пан Бега. — Колись їздив на відпочинок до Туреччини. Наступного року знову відвідуєш і бачиш щось нове для комфорту туриста. Спитав, звідки на це все такі кошти? Виявляється, це лобізм від міністра туризму, який має друге слово після міністра оборони».
Володимир Бега вважає, що також потрібно ухвалити оновлений закон про туризм (перебуває на стадії першого читання. — Авт.), суттєво збільшити туристичний збір, вивести з тіні заклади розміщення — приватні квартири, які не сплачують податки з кожного туриста. Каже, під час Євро-2012 на площі Ринок у Львові працювало багато підпільних хостелів. Їх розсекретили лише завдяки прапорам футбольних фанів, які вивішували їх на кожному вікні…
Нагадаємо, станом на 2024 рік розмір туристичного збору за добу перебування в українському готелі - 35 гривень з одного туриста. Торік було дешевше. Пан Бега вважає, що туристичний збір в Україні занижено щонайменше в десять разів… Кошти туристичного збору поповнюють місцевий бюджет, сприяють розвитку курорту.
«Мережеві готелі сплачують збір та всі туристичні податки, — продовжує пан Бега. — З поля зору випадають приватні садиби, хостели… Усі шифруються».
Керівник управління курортів та туризму Львівської ОВА Тарас Лозинський каже, у Львівській області ведуть чітку статистику гостей готелів, а також сплату туристичного збору. По цифрах збору виводять формулу успішності закладу, а також рахують кількість гостей та вивчають їхню географію. Також ведуть прозору бухгалтерію проданих квитків із туристичних пам’яток. Зокрема, торік найбільше відвідуваність мала фортеця Тустань.
Цьогоріч туристичний збір у Львівській області становив рекордні 46 млн грн. Львівщина лідирує в Україні за податковими надходженнями від туризму. Торік від області надійшло понад 345 млн грн.