Передплата 2024 «Добра кухня»

НАТО готовий до потенційного конфлікту з росією, — голова Військового комітету

  • 22.03.2024, 12:30
  • 625

Країни НАТО готові до потенційного прямого зіткнення з рф. Альянс значно змінив та зміцнив свої позиції на східному фланзі

Роб Бауер. Фото АрміяInform 
Роб Бауер. Фото АрміяInform 

Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.

Він зазначив, що у НАТО зрозуміли зміну безпекової ситуації ще у 2014 році, після російської окупації Криму. З 2019 року країни Альянсу почали повертатися до колективної безпеки: змінили оборонну стратегію, операційне планування, сили, необхідні для виконання всіх цих завдань.

«Тепер ми всі розуміємо, що за умов повернення до колективної безпеки час не на нашому боці. Тому що ворог вирішує, коли й де вони вас атакують, і як довго триватиме конфлікт. Україна, на жаль, у цьому переконалася. Це означає необхідність більшої кількості підготовлених солдатів, більше можливостей, більше запасів зброї та боєприпасів, і покращення командної системи управління.

Чи ми готові? Відповідь: Так! Це наше головне завдання — бути готовими. Якщо це трапиться сьогодні, тоді доведеться битися з тим, що ти маєш. Це завжди комбінація готовності на сьогодні і водночас покращення можливостей для майбутнього", — наголосив адмірал.

На запитання про готовність на східному фланзі НАТО, для якого потенційні загрози найвищі, він нагадав, як Альянс з 2016 року розширив присутність у Балтії, а з початком повномасштабної війни — у Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії.

«Тепер у нас вісім таких бойових груп чисельністю з батальйон, які в разі необхідності можуть бути об'єднані в бригаду. Відповідні країни постійно відпрацьовують цей механізм. Якщо буде потрібно більше, тоді ми це розглянемо. Та поки що цього достатньо», — розповів Бауер.

Він додав, що сучасна війна має також інші виміри, як кіберпростір чи атаки в космосі, а також у росії є способи чинити вплив в Арктиці, на заході Атлантичного океану, в Африці, Середземномор'ї, Чорному морі.

«Було б нерозумно фокусуватися тільки на східному фланзі, тому що росіяни не тільки там. Вони всюди. І саме тому НАТО постійно відстежує їхні дії та відповідно реагує в разі необхідності», — додав Роб Бауер.

Він зазначив також, що не надто стурбований перспективами посилення загроз від рф після «переобрання» путіна, адже війна проти України ослабила росію, а поповнення і модернізацію її війська будуть ускладнювати західні санкції.

«Ми бачимо, що рф має можливості виробляти значні обсяги зброї, але її якість постійно знижується з початку війни. Вони мають певні плани, але перебувають у війні, тож їм потрібно багато часу. Для них це не буде легко», — підсумував голова Військового комітету НАТО.

Схожі новини