Передплата 2024 «Добра кухня»

У Львові відкрили перший в Україні абілітаційний центр для постраждалих внаслідок війни

  • 07.03.2024, 19:45
  • 419

Сьогодні, 7 березня, у Львові на вулиці Стрийській, 86В відкрили перший в Україні «HAB | Lviv Habilitation Center». Тут ветерани та цивільні, які постраждали внаслідок війни і вже пройшли лікування та реабілітацію, адаптуються до нових умов життя. За рік допомогу тут зможуть отримати близько 300 осіб

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР

Це ініціатива Альянсу громадського здоровʼя у співпраці з Національним реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

«Понад 17 тисяч поранених пролікувалися лише в нашому Першому медоб'єднанні. Це жінки, діти, наші ветерани. Екосистема людяності UNBROKEN включає різні етапи, але коли до цього долучаються громадські організації і приватний бізнес — це дає ще більше сили. Пройшовши лікування і отримавши якісні протези в UNBROKEN, люди переселяються сюди, щоб отримати досвід самостійного життя — коли потрібно самому піти за продуктами, приготувати їсти, скористатися транспортом. Ми зараз будуємо великий житловий комплекс для 700 людей, і цей досвід, здобутий тут, є дуже важливим, щоб все зробити правильно», — каже Андрій Садовий, міський голова Львова.

З допомогою коучів, психологів та фізичних терапевтів поранені ветерани та цивільні протягом трьох тижнів навчаються самостійності в інклюзивному просторі та поза його межами. Цей процес максимально подібний до того, що чекає на ветеранів та поранених цивільних вдома. Резиденти (так називають жителів центру) самостійно готують їжу, ходять в магазин, а також користуються громадським транспортом. Також тут постійно організовують різноманітні лекції, майстер-класи та поїздки на культурні заходи.

Lviv Habilitation Centre стає для нас надвідповідальним напрямком роботи, адже має допомогти ветеранам та цивільним, які постраждали від воєнних дій. Також ми хочемо звернути увагу суспільства на проблему в інклюзивних просторах. Адже саме зручна інфраструктура дасть можливість нашим ветеранам та цивільним продовжувати жити далі", — зазначив Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я.

Першими резидентами центру стали: Яна Ковальова, бібліотекарка з Авдіївки, яка внаслідок бойових дій втратила праву ногу. Пройшла лікування та реабілітацію в центрі UNBROKEN, і зараз адаптується до повсякденного життя в Lviv Habilitation Center. Також це Ілля Дмитришин, військовослужбовець ДШВ, був поранений під час оборони України. Він лікувався та реабілітувався в центрі UNBROKEN, а зараз фокусується на адаптації до статусу ветерана і людини з інвалідністю, працює над психоемоційним станом і плануванням майбутнього в Lviv Habilitation Center.

«Найважливіше, що тут мотивують вийти на вулицю і зробити щось самостійно, вийти в магазин, на пошту, до транспорту — і не боятися цього. Мета — допомогти в самостійності, тобто отримати такі навички, які допоможуть у житті та побуті вирішити свої проблеми. Також це робота з психологом, з арттерапевтом, в нас була йога, тут є спортивна зала, є реабілітологи», — ділиться резидентка Яна Ковальова.

Площа абілітаційного центру — 660 м.кв. Він має 9 кімнат (6 інклюзивні) та 27 ліжок. Планується, що за рік абілітацію тут будуть проходити 300 резидентів.

Схожі новини