Латають «весняні» ями…
У Ратуші кажуть, 14 бригад дорожників уже використали 105 тонн асфальту
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/507321/img9568.jpg)
Щороку навесні разом зі снігом на львівських дорогах «сходить» частина асфальту та бетонного покриття. Не стала винятком і цьогорічна лютнева «весна». Вибоїни з’явилися не лише на старих дорогах, а й на шляхах, які ремонтували лише кілька років тому (переважно до широкомасштабного вторгнення рф).
Львівські водії нарікають на дорожні ями на вулицях Панаса Мирного, Рудницького, Професора Буйка, Володимира Великого тощо. «Загалом, ями по місту майже всюди, через вирвані чи вимиті водою шматки асфальту. Наприклад, на Панаса Мирного вгорі, ближче до Стрийського парку, ямиська такі, що може колесо відірвати», — розповів «ВЗ» львівський водій Анатолій.
«Весняні ями на дорогах — не стільки наслідок неякісного ремонту, як результат поганого догляду за автошляхами взимку, — наголошує інженер-будівельник Віктор Дворакевич. — До ям призводить невчасне прибирання снігу з проїжджої частини. Не можна класти асфальт у дощову погоду чи в мороз. Через тендерні процедури та бюрократичні нюанси більшість ремонтів стартують восени. Однак ці роботи треба виконувати влітку. Ще одна причина „весняних ям“ — більшість підрядників закуповують неякісні матеріали».
Аби не чекати до справжньої весни, львівські комунальники взялися латати дорожні ями в середині лютого. Поки хороша погода. Ямкові ремонти тривають в усіх районах Львова, працюють 14 бригад дорожників. Як пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Орест Тимчишин, у Галицькому районі на деяких дорогах довелося перекладати бруківку. Для ліквідації ямковості у Шевченківського шляхово-ремонтного підприємства замовили та вже використали 105 тонн асфальту.
«Ямковіcть на дорогах виникає у зв’язку із частими змінами температурних режимів в осінньо-зимовий період, — каже чиновник. — Сніг топиться, потрапляє у шпарини асфальту, а коли є заморозок — лід розпирає асфальт, і так виникають тріщини і ями. Щойно виникають сприятливі погодні умови, комунальні служби ліквідують ями на дорогах. У першу чергу проводять ремонт там, де найкритичніша ситуація».