Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

СБУ затримала агента фсб, який скоригував ракети по Києву напередодні 2023 року

  • 04.12.2023, 11:45
  • 425

Співробітники Служби безпеки України затримала агента ФСБ, який скоригував ракетні удари по Києву напередодні 2023 року

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За даними слідства, ворожим агентом виявився 40-річний мешканець столиці. Щоб сприяти агресору у війні проти України, наприкінці минулого року він оформив статус «волонтера» та поїхав до росії через треті країни. Під час перетину російського кордону чоловік заявив співробітнику ФСБ про готовність співпрацювати.

«Щоб підтвердити свою „відданість“ окупантам, киянин одразу передав їм координати, за якими нібито дислокується один із підрозділів Сил оборони в столичному регіоні. І вже через декілька днів загарбники здійснили по цій „локації“ повітряну атаку. Після цього представники фсб доставили свого агента до Москви, де його детально проінструктували щодо методів роботи, конспірації та пріоритетних завдань. Потім зрадника відправили в Україну для збору розвідданих. На заміну йому пообіцяли допомогу в отриманні російського громадянства та своєчасну „евакуацію“ до країни-агресора», — розповіли у СБУ.

Агент розвідував локації штабів та місця найбільшого зосередження особового складу та військової техніки ЗСУ на території столиці та Житомирської області.

Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Схожі новини