На Марсовому полі прибирають радянські плити
На другому етапі демонтують 340 таблиць. Останки перепоховають
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/500360/marsove-pole.jpg)
На Марсовому полі Личаківського цвинтаря стартував другий етап ексгумації поховань радянського періоду. Комунальники демонтують плити й бетонне покриття центральної алеї Марсового поля.
Як розповів на брифінгу керівник комунального підприємства Львівської обласної ради «Меморіально-пошуковий центр «Доля», депутат облради Святослав Шеремета, після демонтажу плит буде проведено ексгумацію останків. Це поховання від 1945-го до 1956 року. Більшість похованих — військовослужбовці НКВС, які боролися з українським визвольним рухом. У 1972 році радянська влада спорудила на Марсовому полі меморіал.
«Уперше маємо справу з таким масштабним і складним для виконання об'єктом, — наголошує пан Шеремета. — Згідно з документальними даними, на цій території - 340 таблиць, на кожній з яких виписано по десять прізвищ. Загалом 3400 прізвищ. Наші попередні дослідження показали, що документація, яку робив радянський режим, далека від реалій. Імовірно, не під усіма цими плитами є поховання… У випадку виявлення останків буде ексгумація. Останки перепоховають на одному з львівських кладовищ. Плити будуть також перенесені на це кладо-вище».
За словами Святослава Шеремети, роботи з ексгумації пошуковці сподіваються завершити до кінця року. Тривалість робіт залежатиме від погодних умов і кількості виявлених поховань. «Переконаний, спільними зусиллями зробимо цю територію вільною від маркерів тоталітарного режиму. Згодом тут буде споруджено меморіал Героям російсько-української війни», — підсумував пан Шеремета.
А тим часом…
Із Пагорба Слави, що на вулиці Пасічній, демонтували радянський напис. Демонтовані елементи передадуть до експозиції львівського музею «Територія терору».