Передплата 2024 «Добра кухня»

В Україні планують запустити «смарт-мобілізацію»

  • 30.10.2023, 13:30
  • 590

В Україні планують запустити «смарт-мобілізацію», тобто коли людина сама обирає спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися

ЗСУ. Фото умовне з відкритих джерел
ЗСУ. Фото умовне з відкритих джерел

Про це в інтерв'ю «РБК-Україна» розповів віцепрем'єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, пілот проєкту планується до запуску «через місяць-два».

«Ми будемо запускати пілот на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів. Це може бути сапер, водій, всі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов’язання, які в тебе є ризики, як ти будеш навчатися», — пояснив міністр.

Федоров уточнив, що якщо громадянин залишить заявку, пройде рекрутерів і тести, навчання, то потрапить у роту ударних дронів і на «ту посаду, на яку сам себе мобілізував».

«Це дуже важливо для комунікації між державою та українцями про справедливість, про чесність і про дотримання правил», — наголосив міністр.

Як зазначив Федоров, після запуску нововведення можна буде побачити, скільки українців мобілізуватимуться самостійно, як вони проходитимуть відбір, та як вони після цього будуть служити, наскільки будуть мотивовані.

За словами міністра, це може бути першим пілотом, першим кроком для того, щоб запустити подібну умовну «смартмобілізацію».

"Дуже важливо, що повинно змінитися все, і ми в пілоті це передбачаємо. Ти не повинен йти в військкомат. Ти проходиш онлайн-тест, ти приходиш в нормальне приміщення до рекрутера, тобі пояснюють ще раз, де ти можеш служити. Ти після цього, якщо ти підходиш по характеристиках, проходиш навчання, в якому ти не просто з базовими речами знайомишся, а тобі розповідають, що таке ситуаційна обізнаність, фахові експерти з поля бою, які керують дронами, де в тебе відбувається інший рівень навчання, і після цього ти вже потрапляєш на поле бою", — додав Федоров.

Схожі новини