У Дніпрі помер 11-річний хлопчик: ймовірно, через побічну реакцію на медпрепарати

  • 12.08.2023, 19:50
  • 535

У міській багатопрофільній клінічній лікарні матері та дитини ім. М. Ф. Руднєва пацієнти отримали важку побічну реакцію на медичні препарати, які застосовували під час оперативних втручань

Фото поліції Дніпропетровської області
Фото поліції Дніпропетровської області

Після операції померла 11-річна дитина, післяопераційні ускладнення виникли ще у 10 осіб.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Попередньо, йдеться про медпрепарати для внутрішньовенного наркозу. Партію, яку підозрюють у побічних ефектах, вивели з обігу та відправили на карантин.

«Відомо, що медичні препарати лікарня закуповувала самостійно, а не отримувала через централізовані закупівлі. В лікарні тривають слідчі дії. Працює відповідна комісія та правоохоронці», — зазначили у МОЗ.

Постраждалих пацієнтів перевели до інших медзакладів. Там їм надають необхідну допомогу.

Наразі відомо про 11 постраждалих, з них - 5 дорослих і 6 дітей: віком від 3-х до 17-ти років. Усім їм вводили один препарат.

На жаль, одну дитину врятувати не вдалося. Напередодні вночі 11-річний хлопчик помер.

У поліції Дніпра вже розпочали кримінальне провадження за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками.

«Наразі слідчі здійснили обшук у приміщенні лікарні та вилучили медичну документацію, інші речові докази.

За цим фактом слідчим відділення поліції № 6 Дніпровського РУП відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України. Триває слідство", — повідомили у відомстві.

Схожі новини