Чим займатися перед сном, щоб виспатися

Сон упродовж 8 або навіть 10 годин — не гарантія того, що прокинетеся бадьорими

Сон — важлива частина нашого жит­тя, тому що під час нічного відпочинку організм відновлює сили. Багато людей стикаються з проблемами, які не дозво­ляють їм якісно відпочивати та висипля­тися. Сомнолог Олександр Казаченко зазначив, що є багато факторів, які про­вокують мікропробудження, а через них мозок не може нормально розслабитися. Це можуть бути стрес, надмірна фізична чи розумова активність перед сном.

Щоб впоратися з проблемою, по­трібно як мінімум за три години до сну забути про робочі справи, домашні тур­боти тощо. Натомість лікар радить по­читати книгу, поспілкуватися зі сім'єю чи друзями, вийти на прогулянку, за­йнятися йогою чи помедитувати.

Якщо це не допомагає, варто звер­нутися до фахівця та з’ясувати причину, а після цього пройти курс лікування. Усі знають, що постійне недосипання нега­тивно впливає на самопочуття та стан здоров’я. Однак не всі знають, що спа­ти більше за норму також небезпечно. Спати на боці, животі або спираючись на щось небезпечно для хребта, оскіль­ки він деформується у процесі сну.

Нагадаємо, маски для сну є важли­вим аксесуаром, за допомогою якого людина швидше засинає, розслабля­ється і, як виявилося, покращує свої когнітивні функції.

Схожі новини