У російському полоні перебувають декілька сотень жінок-військовополонених

  • 06.05.2023, 14:00
  • 486

Україна вимагає їхнього повернення без жодних обмінів, як передбачено Женевською конвенцією

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Про це повідомили на брифінгу представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко і Вікторія Цимбалюк.

«У ворожих казематах перебуває декілька сотень українських жінок-військових. Координаційний штаб і всі органи державної влади працюють для того, щоб якнайшвидше домогтися їхнього повернення», — зазначив Охріменко.

Цимбалюк додала, що Україна, зі свого боку, дотримується норм Женевської конвенції, які передбачають не утримувати в полоні жінок-військових, і також вимагає цього від рф.

«Україна дотримується Женевської конвенції. російські військові жінки, які потрапили у полон, були репатрійовані. Цього ми вимагаємо і від російської сторони: повернути жінок-полонених без умов і обмінів», — наголосила вона.

За словами Цимбалюк, на відміну від жінок-військових, точна кількість українських жінок-цивільних, які перебувають в рф, невідома. Водночас органи влади працюють над тим, щоб з’ясувати це і домогтися повернення їх додому. Проміжним результатом у Координаційному штабі вважають повернення понад 300 українських дітей.

Схожі новини