У Мінкульті планують «регулювати» Telegram

  • 28.04.2023, 17:30
  • 503

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що у Мінкульті обговорюють «певне регулювання» месенджеру Telegram, а також намагаються оцінити його взаємодію із державою

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Про це Ткаченко повідомив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Телеграм створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, тоді як усі медіа, що підпадають під закон „Про медіа“, відкриті, відомі їхні власники, є певна звітність тощо. Тому телеграм потребує реально експертного обговорення», — заначив він.

На запитання, чи запровадять якийсь державний контроль або заборону щодо телеграму, міністр наголосив, що не говорив про заборону, а радше про певне регулювання.

За його словами, так зване регулювання обговорюється на рівні «поговоримо».

"Але я думаю, що час настав додавати експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватися взаємодія держави з телеграмом", — вважає Ткаченко.

Міністр додав, що перевага цього месенджера у швидкому публікуванні інформації, зокрема — й для населення, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях. З іншого боку — там є анонімні телеграм-канали і «величезна кількість російських активностей».

Також у телеграмі немає зворотного зв’язку, на відміну від, наприклад, соцмережі Facebook.

Ткаченко додав, що телеграм-канали збирають кошти і невідомо, чи платять вони податки. Серед інших проблем — прозорість, співпраця з суспільством і «розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається».

На запитання, чи була вже у міністерстві комунікація з телеграмом із будь-яких питань, Ткаченко поскаржився, що відомство запрошувало соцмережу до діалогу, але там не хочуть говорити.

За його словами, «їм це не потрібно, тому що вони перебувають повністю поза зоною регулювання, їм це не цікаво, вони існують у своїй бульбашці».

Ткаченко додав, що запрошує телеграм до діалогу, користуючись нагодою.

Також міністр прокоментував чутки про зв’язок телеграму із російськими спецслужбами:

«Переконатися у тому, що там є фсб-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з телеграмом немає, спричиняє багато запитань і сумнівів».

Схожі новини