НАЗК виявило необґрунтовані активи на 4,5 млн грн у двох родичів-чиновників
- 27.04.2023, 13:55
- 804
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проаналізувало життя прокурора відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури Управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора (ОГП) та його батька, спеціаліста Львівської обласної державної адміністрації
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/489161/765678.png)
Відтак НАЗК виявило необґрунтовані активи на 4,5 млн грн та передало матеріали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка має звернутися з відповідним позовом до суду. Суд вирішить, чи будуть активи стягнені в дохід держави.
Відомо, що у сім'ї двох посадовців, сина (прокурора) та батька (спеціаліста Львівської облдержадміністрації) родину забезпечує дідусь.
Він у 90 років придбав квартиру в елітному київському ЖК «Бульвар фонтанів» за 3,6 млн грн та паркомісце у цьому ж будинку за трохи більше 800 тис. грн.
Також дідусь раніше (у 2013 році) також став власником авто Toyota RAV4 вартістю 345 тис. грн, яким користується його зять-державний службовець.
У 2018 році пенсіонер придбав Lexus NX300H за 1,4 млн грн, яким користується внук-прокурор. Вони зазначили право користування цими авто у своїх деклараціях.
Та родич посадовців з 1998 року отримав офіційні доходи та пенсію всього на майже 357 тис грн. З них 320 тис грн — це пенсія, яку дідусю доставляв понад 20 років поштар «Укрпошти» за місцем проживання в одному із сіл Львівщини.
Батько та син теж не отримали вдосталь офіційних доходів, щоб допомогти придбати це майно.
Цікаво, що договори купівлі-продажу квартири та паркомісця були оформлені матір'ю прокурора (дружиною держслужбовця) на підставі виданих її батьком-пенсіонером довіреностей. Та фактично квартирою та паркомісцем користується син-прокурор.
Якщо суд визнає ці активи необґрунтованими, то 4,5 млн стягнуть до державного бюджету.
Зазначимо, що власник більшої частини вказаного майна працює прокурором в Управлінні внутрішньої безпеки Генеральної інспекції ОГП. Основні завдання Генеральної інспекції, — службові розслідування щодо прокурорів та працівників органів прокуратури; запобігання правопорушенням в органах прокуратури; здійснення повноважень щодо досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених прокурорами тощо.