У Львові відкрили корпус реабілітації Національного центру НЕЗЛАМНІ

  • 11.04.2023, 18:45
  • 2 060

Для Центру переобладнали старий корпус поліклініки на вул. Мазепи, 25

Фото Львівської міськради
Фото Львівської міськради

Тут вже працюють із реабілітологами пацієнти центру НЕЗЛАМНІ.

У Центрі — 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення, і щороку тут будуть отримувати допомогу 10 тисяч українців.

Корпус реабілітації Національного центру НЕЗЛАМНІ з'єднали із головним корпусом лікарні скляним мостом. Повний цикл надання допомоги забезпечить співпраця з хірургами, травматологами та іншими фахівцями, які працюють в команді медзакладу, а також доступність до всього необхідного діагностичного обладнання.

У новому корпусі реабілітаційного центру встановили сучасне обладнання: роботизовану систему ходьби, екзоскелети, роборукавички, які допомагають рухати рукою, тощо. Також тут є реабілітаційні зали зі сталевими підйомниками, аби лежачі пацієнти могли переміститися до басейну чи реабілітаційної кімнати.

Невдовзі запрацює і басейн, адже реабілітація у воді - невід'ємна складова відновлення. Також у корпусі є ерготерапевтична квартира з кухнею, де пацієнтів вчитимуть про себе дбати у максимально домашніх умовах. Ерготерапевти допомагатимуть знову тримати в руках зубну щітку чи олівець. Також тут створять імітацію магазину, де пацієнти зможуть тренуватися робити покупки.

Фахівці з фізичної реабілітації працюватимуть пліч-о-пліч з психологами та психотерапевтами.

Реконструкцію сучасного корпусу Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ розпочали наприкінці грудня 2022 року.

«Люди, які зазнали ураження війною, повинні лікуватися в найкращих умовах. Тут умови справді найкращі. Від сантиметра до метра — всі площі для наших пацієнтів. Тут зібрана команда найкращих лікарів і медичних сестер, які лікуватимуть наших пацієнтів. Цей корпус зроблений не однією людиною — це зроблено величезним колективом різних людей з різних міст України і світу. Хочу подякувати всім: від медичної санітарки і лікаря, до міського голови і міста, депутатам. Хочу подякувати нашим спонсорам, містам-партнерам — Фрайбургу, Вроцлаву і їх мерам. Подякувати великому нашому меценатові - фонду Direct Relief, який надзвичайно багато помагає нам, подякувати уряду Німеччини, Швейцарському посольству. І всім-всім, хто долучився, щоб це все зробити найкращим. Від завтра цей корпус почне приймати пацієнтів: як стаціонарно, так і амбулаторно з усієї України», — розповів Олег Самчук, гендиректор Першого медоб'єднання Львова.

Реконструкція корпусу відбувалася за підтримки Товариства Червоного Хреста України, міст-партнерів Львова — Фрайбурга та Вільнюса. Кожному із партнерів, які приєдналися до реновації, присвятили поверх у корпусі Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ.

«Великі ідеї символічно починаються у Львові. Тому ми так успішно і працюємо. Я пишаюся тими результатами, якими ми усі разом досягли, бо це можливо лише за підтримки величезної команди. І ми долучилися взагалі не вагаючись. Перший крок „Unbroken mothers“ показав, що ми на правильному шляху. Для нас це можливість надати змогу змінити своє життя людям, які постраждали від війни. Це військові, цивільні діти, жінки. Це велика можливість змінити своє життя, зробити це життя щасливішим», — зауважив Максим Доценко, Генеральний директор Товариства Червоного Хреста України.

«Ми ніколи в історії Фрайбурга не отримували більших пожертв від мешканців, ніж цього разу — коли збирали кошти для нашого міста-побратима Львова. В такі скрутні час ми повинні виявити справжню дружбу і солідарність. І звісно, коли Андрій Садовий запропонував стати одним із першим амбасадорів проєкту, я одразу погодився. Я дуже вражений тими темпами, з яким відбулася ця трансформація», — сказав Мартін Горн, мер Фрайбурга, який підтримав проєкт НЕЗЛАМНІ. А відтак, символічно передав частинку історії Фрайбурга — камінь, який був закладений у підвалинах собору, який будували прості громадяни протягом 300 років.

Обладнання для залів надали міжнародний фонд Direct Relief та Посольство Швейцарії в Україні. Світлотехнічне обладнання для корпусу надала компанія Signify. Умеблювання корпусу здійснено за підтримки компанії IKEA. Автором проєкту реабілітаційного комплексу, дизайну інтер‘єрів та супровід під час будівництва забезпечила архітектурно-інжинірингова компанія abmk.


Джерело:

Схожі новини