Передплата 2024 «Добра кухня»

Для ЗСУ планують закупити новітні дрони, — віцепрем'єр

  • 04.04.2023, 16:40
  • 611

Серед дронів для українських військових, на закупівлю яких цього року скерують щонайменше 20 млрд грн, будуть і FPV-дрони

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Про це повідомив віцепрем'єр з інновацій, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

FPV (тобто First Person View, дослівно «від першої особи») — дрони, які мають пристосування, за допомогою якого оператор бачить картинку з камери дрона за допомогою окулярів, а не з дисплея планшета.

«Звичайно, вони входять (до бюджету у 20 млрд грн, які планують. FPV-дрони входять в ударні роти, в окремі підрозділи, які використовують, та інші підрозділи.

Зараз все більше з’являється проєктів, які займаються FPV. У цьому бачимо потенціал, також підтримуємо. Ворог також активно розробляє FPV-дрони, навчає піотів. Почалась така боротьба технологій на полі бою", — зазначив він.

Відповідаючи на запитання, що велику частину дронів на фронті займають цивільні дрони китайського виробництва, і чи розробляють плани аналогів у випадку припинення функціонування китайських дронів в Україні, Федоров сказав, що потрібна локалізація виробництва цього сегменту.

За даними міністра, ця робота відбувається паралельно. Поки що потрібно створювати найкращі умови для розвитку БПЛА, спочатку фінансувати цю сферу, щоб українські виробники виробляли продукти. Для того щоб з’явилися такі компанії, щоб конкурувати із DJI.

Федоров зазначив, що без грошей, держпідтримки, лібералізації цієї допомоги звичайно неможливо зайняти цю нішу.

«Тому наразі MAVIC, дійсно є важливими на фронті, вони виконують важливу роль, забезпечуємо наші збройні сили, але паралельно ми вже бачимо, що з‘являються компанії, що можуть працювати у цій ніші і мають великий потенціал. Питання нашої нацбезпеки — воно поступово розвивається та вирішується», — наголосив він.

Схожі новини