Передплата 2024 «Добре здоров’я»

За вступ Фінляндії у НАТО можемо подякувати путіну, — Блінкен

  • 04.04.2023, 16:15
  • 680

Війна рф проти України прискорила те, чому володимир путін хотів запобігти — розширення НАТО

Ентоні Блінкен. Фото із мережі
Ентоні Блінкен. Фото із мережі

Тому у приєднанні Фінляндії до Альянсу є і заслуга російського президента.

Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив під час спільної з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом пресконференції у Брюсселі.

«Сьогодні справді історичний день, тому що дуже скоро … ми будемо вітати Фінляндію в Альянсі, за спільним столом. І я б хотів сказати, що це, можливо, єдина річ, за яку ми можемо подякувати путіну. Адже він прискорив російською агресією те, чому він хотів запобігти, змусивши багато країн дійти переконання, що вони мають більше дбати про оборону і бути впевненими в тому, що зможуть стримати можливу російську агресію в майбутньому», — зауважив глава американської дипломатії.

За його словами, союзники дуже раді, що Фінляндія стала 31-им членом Північноатлантичного альянсу, який рішуче відстоює основні принципи Статуту ООН, виступає за мир, стабільність і безпеку.

Блінкен додав, що на зустріч глав МЗС країн НАТО буде обговорюватися також підготовка до Вільнюського саміту. На цьому заході, за його словами, треба підтвердити політичну та практичну підтримку України, а також продовжити розбудову нових партнерських відносин між НАТО і країнами в інших частинах світу, особливо — в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Схожі новини