Передплата 2024 «Добрий господар»

У Міненерго назвали умову повернення експорту електрики

  • 26.02.2023, 12:15
  • 800

Очільник Міненерго прогнозує стабільну ситуацію з енергопостачанням найближчим часом і сподівається, що ліміти більше не знадобляться

Фото - з мережі
Фото - з мережі

Про це в етері телемарафону заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Я дуже радий, що зараз система працює в бездефіцитному режимі, вже пішов третій тиждень як виробництво електроенергії повністю забезпечує споживання. Ми маємо відповідні резерви. Ми маємо плани й далі так підтримувати енергосистему, щоб люди не відчували обмеження постачання, тому я дуже сподіваюсь, що ліміти найближчим часом нам не знадобляться взагалі для областей з точки зору споживання електрики», — зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи розглядає в такому разі Україна можливість відновлення експорту електроенергії, Галущенко сказав: «Це питання на столі зараз. Ми використовували імпорт, це дуже важливий механізм, щоб збільшити електроенергію в нашій державі. Якщо ми побачимо стабільний профіцит електроенергії в системі, безумовно, питання експорту буде розглядатися, але наразі ключовим для нас є те, щоб максимально відновити електропостачання для регіонів, де ще є пошкодження мереж».

Міністр енергетики зазначив, що Україна пройшла найскладніший в історії опалювальний сезон, протягом якого близько 50% енергосистеми зазнали ударів з боку російських військ.

Схожі новини