Україна та Польща домовилися поглиблювати співпрацю в енергетичній сфері
- 25.06.2026, 09:30
- 121
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Польщі Мілош Мотика на полях міжнародної конференції URC у Ґданську
У переговорах також взяли участь керівники українських державних енергетичних компаній — Укренерго, Нафтогаз України та Оператор ГТС України, а також їхні польські колеги.
Сторони обговорили розвиток транскордонної енергетичної інфраструктури в межах нової Енергетичної стратегії України. Зокрема, йшлося про будівництво нових інтерконекторів та розширення співпраці в енергетичному секторі.
Окрему увагу приділили питанням взаємодії у газовій та нафтовій галузях. Серед пріоритетів України — розвиток маршрутів постачання скрапленого природного газу (LNG) та подальша інтеграція до європейських енергетичних ринків.
Також сторони домовилися створити спільні робочі групи для підготовки стратегічних проєктів у нафтогазовій сфері. Учасники зустрічі наголосили, що співпраця між Україною та Польщею залишається важливим елементом зміцнення енергетичної безпеки Європи.
Прем'єр-міністр України подякував польській стороні за підтримку у підготовці до наступного опалювального сезону та за організацію енергетичної частини конференції з відновлення України в Ґданську.