Що подорожчало в Україні: продукти та комуналка
- 20.02.2023, 16:09
- 1 143
Ціни продовжують рости. Деякі випадки здорожчання є сезонними — наприклад, як ціни на овочі перед весною. Проте, загалом, прогнозується, що інфляція в 2023-му році сягне 30%. І значна частина цього навантаження припаде на продукти харчування.
Тож українцям вже зараз варто подумати про запаси. А також про додаткові джерела доходу — такі як підробітки, робота онлайн чи виграші в Ельслотс казино.
Ціни на які продукти зросли в лютому
На сайті Мінфіну підрахували, як змінилися ціна на продукти за останній місяць.
Так з початку січня ціна на пакет молока зросла на 1−3 гривні - залежно від виробника та місця покупки.
Масло вершкове також піднялося у ціні. Показники подібні - 1−3 грн збільшення за 200 грам. Сир селянський подорожчав в середньому на 1 грн за упаковку в 300 грам. А ціна на сметану — зросла в середньому на 0,50 копійок за 350 грам.
Як завжди перед весною — зростають цінники на овочі та фрукти. Це природній процес, адже минулорічні запаси вичерпуються. Наприклад, вартість кілограма цибулі зросла на 18% за останні кілька тижнів.
Разом з тим, купити овочі у невеликих виробників можна навіть зі знижками. Це пов’язано з розпродажем всього, що погано зберігається та вже «догулює» свій строк придатності. Капуста, морква, буряк — саме такі продукти. Разом з тим, особливо радуватися не варто. Адже вже через місяць може виникнути дефіцит цих продуктів, що спричинить подальший зліт цін.
Нагадаємо, недавно Держстат опублікував дані щодо зміни цін за рік. У сегменті харчових продуктів демонструються такі рівні подорожчання:
● овочі - на 34%;
● хліб — 28,8%;
● цукор — 31,8%;
● сир — 24,8;
● масло — 29,1%;
● макарони — 27,3;
● молоко — 19,3%;
● м’ясо — 24,1%;
● соняшникова олія — 15,6%.
У росту цін на продукти одразу кілька причин. Перша з них — це інфляція гривні через війну. Також виросли ціни на все, що уможливлює вирощування, переробку, транспортування їжі — від добрив до паливно-мастильних матеріалів.
Значна кількість виробників пішли з ринку — їх потужності залишилися на тимчасово окупованих територіях. Або ж люди не витримали роботи в нових умовах.
Додаткові проблеми склала енергетична ситуація. Молочні продукти, овочі, м’ясні продукти — товари, які потребують постійного охолодження для зберігання.
Комуналка: тенденції за рік
Також з’явилися дані Держстату щодо подорожчання комунальних платежів. Повідомляється, що, в середньому, комунальні платежі за рік зросли на 5,3%.
При цьому показники за різні платежі досить сильно відрізняються:
● гаряча вода та опалення — зросли на 0,2%;
● управління багатоквартирним будинком — на 2,3%;
● вивезення сміття — на 14,7%;
● утримання та ремонт житла — 25,1%.
Разом з тим, платежі за холодне водопостачання та електроенергію залишилися на попередньому рівні. Причина цього — державна регуляція, яка обіцяє втримати ціни на попередньому рівні для фізичних осіб-споживачів. Те ж саме стосується газу, ціна на який навіть знизилася на 0,4%.