Передплата 2024 ВЗ

Фінляндія можу вступити до Альянсу окремо від Швеції

  • 18.02.2023, 18:35
  • 579

Голова уряду Фінляндії Санна Марін заявила, що бажання Фінляндії та Швеції приєднатися до НАТО залишається незмінним. Однак Міноборони Фінліндії припускає можливість неодночасного вступу в Альянс

«Ми надіслали дуже чітке повідомлення: ми хочемо приєднатися разом зі Швецією. Це не тільки тому, що ми добрі сусіди і хороші партнери. Це також повʼязано з вельми конкретними питаннями», — заявила Марін під час одного з обговорень на Мюнхенській безпековій конференції.

Вона додала, що приєднання двох північноєвропейських країн є спільним інтересом усіх членів Альянсу.

«Ми надіслали дуже чіткий сигнал і дуже чітке повідомлення Туреччині, а також Угорщині, які ще не ратифікували угоду про вступ Швеції та Фінляндії, що ми хочемо разом вступити до НАТО, і це в інтересах усіх», — сказала Марін.

Водночас міністр оборони Фінляндії Мікко Савола заявив, що Фінляндія вступить до НАТО самостійно, якщо Туреччина заблокує приєднання Швеції до військового Альянсу.

«Ні, в такому разі ми вступимо в НАТО», — сказав Савола, відповідаючи на запитання, чи країна зупинить процес вступу до Альянсу, якщо Швеція не отримає схвалення Туреччини.

Він додав, що в Гельсінкі все ж воліли б вступити до Альянсу одночасно зі Стокгольмом.

Схожі новини