Подбаймо про синичок взимку — через місяць віддячать
Чи не найбільш дружні до людини птахи — синички. Ці енергійні голосисті грудочки-колобочки у морозні, сніжні дні туляться до наших осель у надії знайти корм. І буде правильно, якщо ми на цей їхній запит активно відгукнемося
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/483884/synychka.jpg)
Своїм бадьорим веселим співом синички подякують вам за жменю сирого, не соленого соняшникового чи іншого насіння, a найбільше — за кусень такого ж не соленого сала, почепленого за вікном чи на гілці дерева. Така їжа додасть їм калорій, дозволить легше перебути складний період року.
Подбати про птахів взимку — наш з вами обов’язок. Ми перед ними у великому боргу. Своєю «діяльністю» вони неабияк стають у пригоді людині. Бо рятують вирощений нею урожай у полі, на городі, в саду.
Біологи підрахували: за день ця невеличка пташина може вполювати чотири сотні гусениць! А у період догляду за потомством її працьовитість зростає ще більше: за годину годує свою малечу всякою комашнею до сорока разів. Скільки ж то яблунь, черешень, слив, груш, ягідних кущів буде вбережено від ненажерливої напасті!
Ці жовтобокі «санітари» знищують тарганів, клопів, листоїдів, довгоносиків, капусниць, біланів, хрущів, мурах, тлю, мух та інших небезпечних для садовини паразитів та тисячі їхніх личинок. Назбирає їх стільки, скільки важить сама. І нема потреби захищатися від шкідників хімпрепаратами — цю марудну роботу виконають синички та інша пташня.
Саме через це про синичок варто подбати у цю складну зимову пору. Будьте певні: з настанням тепла віддячать сповна.