Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Львівські медики врятували породіллю, яка втратила 2 літри крові

  • 18.01.2023, 19:45
  • 696

У Львові хірурги допомогли 41-річній породіллі. Після народження п’ятої дитини у неї розірвалась яєчникова артерія

Фото - Перше медичне об'єднання Львова
Фото - Перше медичне об'єднання Львова

«Це — унікальний випадок. В українських наукових джерелах інформація про таке розташування аневризми відсутня, в англомовних описано близько 30 випадків», — кажуть в медичному об'єднанні.

Свого синочка Михайла Тетяна народила в одному з пологових будинків Львова. Та на третю добу, вставши серед ночі погодувати маля, відчула раптовий нестерпний біль в животі та покликала на допомогу.

Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні Святого Пантелеймона. Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3×5 см. Розпочалася сильна кровотеча.

Через незвичне розташування аневризми Тетяна втратила два літри крові. Уся кров зібралася в заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Це, власне, врятувало жінці життя. Адже дало час довезти її до лікарні. Однак, під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись. Це призвело б до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом з аневризмою довелося видалити лівий яєчник.

У реанімації Тетяна провела чотири дні. Далі її перевели у палати Центру хірургії. За тиждень жінка поїхала додому, де на неї дуже чекали новонароджений синочок та вся сім'я.

Схожі новини