Львівська міськрада встановить у котельні генератори
Під час відключення світла батареї у мешканців будуть теплі
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/481300/kotelny.jpg)
Коли світло планово відключають, частина львів'ян потерпає не тільки від темряви. Більшість міських котелень також відключають від електрики, автоматика зупиняється, і батареї центрального опалення швидко вистигають.
Мешканці будинків, які обслуговує управляюча компанія «Дністер» (вул. Білоцерківська, 2-а і 1-а, Дністерська, 17, Дністерська, 16-а, Дунайська, 7 та інші), зібрали підписи і звернулися до керівника УК «Дністер» Петра Старика з проханням — написати звернення до міського голови Львова Андрія Садового, щоб виділити генератор на котельню, яка обслуговує ці будинки. Коли немає електрики, котельня могла б працювати від генератора, і батареї в людей були би теплі. Звернення написали, скерували до міського голови.
У ЛМР журналістці «ВЗ» повідомили, що цей лист ще не надійшов до мера. Однак директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець повідомив позитивну новину: мерія планує забезпечити генераторами усі львівські котельні. «У нас у планах — забезпечити резервним живленням, тобто генераторами, більшість наших великих котелень, в тому числі й котельню, про яку йдеться, — сказав Олександр Одинець. — Зараз здійснюються закупівельні процедури. Думаю, до кінця січня ми мали би придбати ці генератори. Коли генератори будуть встановлені, котельні будуть заживлені електрикою. Генератори закупили за кошти „Львівтеплоенерго“, але кошти нададуть з міського бюджету. Загалом у Львові всього 175 котелень, з них приблизно половина — великі».
— Є інформація, що західні партнери дарують міськраді генератори. Скільки вже подарували і куди їх передали?
— Вони йдуть переважно на об'єкти критичної інфраструктури. Це об'єкти охорони здоров’я (лікарні наших трьох територіальних медичних об'єднань, стаціонари, пологові будинки). Частково генератори йдуть на котельні цих об'єктів. Але основний напрям ми закрили — із забезпечення резервним живленням об'єктів водопостачання. Адже коли живлення тривалий час немає, ми включаємо дизель-генерацію на насосних станціях, на водозаборах, і тоді можемо подати холодну воду. Точну кількість подарованих генераторів не можу назвати, бо не тільки департамент житлового господарства їх приймає. Генератори отримують і медицина, і об'єкти ЖКГ. Але, думаю, їх надійшло не так багато — кілька десятків. Це потужні генератори, на 200−300−500 кіловат, один такий коштує мільйони гривень.