Передплата 2024 «Добрий господар»

Українці мають визначити умови для закінчення війни, — Маасікас

  • 02.01.2023, 14:18
  • 761

Дозволити росії перемогти означало б дозволити їй знищити саму основу світового ладу, заснованого на міжнародних правилах

Про це заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.

За його словами, війна має закінчитися перемогою України, й окреслити цю перемогу мають українці.

«Ми всі бачили, як Україні вдалося знищити значну частку російських військових ресурсів протягом 2022 року по всій Україні. Ми бачимо, наскільки українці згуртовані у рішучості захищати свою свободу та країну», — підкреслив посол.

Як нагадав Маасікас, згідно з опитуванням, проведеним наприкінці жовтня 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології, лише 10% українців обрали б піти на поступки росії, щоб припинити варварські атаки на міста, а 86% висловилися за те, щоб продовжувати здобувати перемогу на полі бою.

Тому, наголосив він, «Україна вирішує вести переговори на полі бою, аж доти, доки росія не буде вимушена вивести свої війська з суверенної території України. ЄС поважає та підтримує той факт, що саме українці мають визначити умови для закінчення війни».

За словами голови Представництва ЄС, «дозволити росії перемогти означало б дозволити їй знищити основи наших демократій і саму основу світового ладу, заснованого на міжнародних правилах. Тому наша робота полягає в тому, щоб продовжувати підтримувати Україну у військовому вимірі, щоб забезпечити вам найкраще становище, а також допомогти вам перемогти у цій війні».

Схожі новини