Передплата 2024 ВЗ

ЗСУ звільнили 54% захоплених росією земель, — Резніков

  • 28.12.2022, 19:30
  • 713

Україна де-факто увійшла до НАТО, стала східним щитом Європи, звільнила від росіян 54% тимчасово захоплених ними територій після повномасштабного вторгнення

Фото з мережі
Фото з мережі

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.

За його словами, заходи у сфері оборони дозволили успішно організувати відсіч повномасштабному російському вторгненню та звільнити 54% територій, тимчасово окупованих росією після 24 лютого.

Резніков зазначив, що мета України залишається незмінною — звільнення всієї території України у міжнародно визнаних кордонах.

За словами міністра, у 2022 році Україна де-факто увійшла в Альянс і стала щитом Європи на Сході.

«Вибудовується ешелонована система ППО/ПРО, до якої вже залучені західні системи IRIS-T, NASAMS, Aspide, Crotale, Gepard тощо. У 2023 році надійдуть системи Patriot та Hawk», — зазначив він.

Резніков також наголосив, що у 2022-му було укладено низку довгострокових контрактів на виробництво зброї для України, які будуть профінансовані США, Німеччиною, Данією, Великою Британією, Нідерландами, Норвегією та іншими країнами протягом двох-трьох років.

У 2023 році в рамках британської місії планується підготувати близько 20 000 військових. Ще 15 000 — у рамках тренувальної місії ЄС, розповів міністр.

Схожі новини