США планують передати Україні «розумні бомби», — ЗМІ

  • 15.12.2022, 09:50
  • 610

Адміністрація президента США планує передати Україні передове електронне обладнання, яке може перетворювати некеровані авіаційні боєприпаси на «розумні бомби»

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Як стверджують американські чиновники, українські військові можуть за допомогою «розумних бомб» із високим ступенем точності уражати російські військові позиції.

Joint Direct Attack Munition (JDAM) — комплект обладнання на основі технології GPS, що перетворює прості вільноспадні бомби на всепогодні кориговані («розумні») боєприпаси.

У комплектах — пристрої глобального позиціювання для підвищення точності та можуть бути прикріплені до різних видів зброї та літаків, утворюючи спільні боєприпаси прямої атаки (Joint Direct Attack Munition). Військові США використовували цю технологію для бомб вагою до 907 кг, зазвичай застосовуючи її до бомбардувальників та винищувачів.

У ЗМІ йдеться, що ще невідомо, чи схвалили президент США Джо Байден, чи хтось із його головних радників із національної безпеки передачу JDAM Україні.

«Постачання JDAM стане ще одним важливим кроком США, щоб допомогти Україні відбити російські сили, що вторглися, надавши новий спосіб націлювання на російські підрозділи та штаби», — пишуть видання The Washington Post.

Наразі США надали Україні допомогу в галузі безпеки на майже 20 мільярдів доларів від початку російського повномасштабного вторгнення.

На початку цього тижня радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація зосереджена на тому, щоб «зупинити будь-які спроби рф» отримати перевагу у війні, і передбачив, що Штати незабаром оголосять про нові постачання зброї.

Схожі новини