Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Пухлина розміром з голову: у Львові прооперували малюка

  • 13.12.2022, 10:15
  • 2 167

У Львові прооперувати немовля з півкілограмовою пухлиною куприка. Утвір ріс разом з дитиною і перетискав внутрішні органи ще у лоні матері

Фото: Перше медичне об'єднання
Фото: Перше медичне об'єднання

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні.

Олежик — це так звуть маля — народився з утворенням (8 см) у ділянці куприка. За ваги 3 200 кг, більш як півкілограма важила крижово-куприкова тератома.

Це — вроджена пухлина, яка містить органи або ділянки тканини, нетипові для розташування новоутвору. Тератоми зазвичай діагностують саме новонародженим. Трапляється така патологія у одного з 35 000 малюків.

«Про наявність вродженої і донедавна несумісної з життям вади 24-річна мама, львів'янка Марта, дізналася ще на 32 тижні вагітності. Жінка одразу звернулася по допомогу до наших хірургів. До лікарні Святого Миколая хлопчик потрапив на п’яту добу після народження. І його одразу почали готувати до операції, — повідомили у медеки.

Тератома третього типу — найскладнішого для видалення — частково розташовувалася також в черевній порожнині Олежика. Пухлина щільно прилягала до тазових органів дитини, прямої кишки та м’язових комплексів, що її фіксують.

Аби пряма кишка у хлопчика повноцінно функціонувала, лікарі «ювелірно» видалили пухлину та частково зберегли м’язові тканини. Якщо при народженні Олежик важив 3 200 кг, після видалення утворення — 2 500 кг.

Малюк почувається почувається добре.

Схожі новини