Туристів очікують квести по вулиці Науковій. Що там шукатимуть?
Після завершення війни чиновники Ратуші ставлять амбітну планку щодо гостей у місті — 2,6 мільйона в рік. Це найкраща цифра, яка була у 2017 році
Щоб реанімувати туристичну галузь Львова, яка катастрофічно постраждала через воєнний стан, наступного року у місті запроваджують нові оригінальні туристичні продукти. Серед них — квест для дорослих та дітей по вулиці Науковій. Перше враження про ідею такого незвичного туристичного продукту викликає подив. А дарма! Особливість цього квесту в тому, що його розробили діти львівських шкіл (до ідеї долучилися також діти-переселенці з Харкова, які мешкають в районі вулиці Наукової).
Як розповіла у коментарі для «ВЗ» автор ідеї квестів, менеджерка освітніх програм «Музею міста» (Центру розвитку туризму) Світлана Тимків, на вулиці Науковій, яку багато хто з містян не вважає цікавою зоною для туристів, можна знайти багато «родзинок». Завдання учасників квесту — дослідити архітектуру радянського модернізму.
«Такий стиль архітектури не можна побачити в центральній частині Львова, яка заселена туристами, — каже пані Світлана. — Зокрема, у районі Наукової, учасники квесту відвідають знаменитий майданчик-кораблик, аквапарк, де гірки виведені назовні і видно, як хтось з них спускається. Також відвідають мости. Відвідають і парк «Горіховий гай», калинову алею. Також ЦУМ, як приклад модерністичної архітектури (без вікон), готель «Супутник», який має вікна-ілюмінатори.
Квести — стиль життя сучасного туриста
«Квест вулицею Науковою цікавий тим, що презентує історію — як забудовувалося місто у другій половині XX століття, — наголошує Світлана Тимків. — Передбачалося, що там мали бути наукові установи. У квесті вулицею Науковою діти віддали перевагу паркам. У маршруті, зокрема є парк „Горіховий гай“ з кінотеатром».
А нещодавно запустили квест центром Львова — «Як риба у воді». Його розробили також діти. Кожен охочий може відвідати стартову точку квесту (центр туристичної інформації на вулиці Руській, 20), де мандрівникам роздають рюкзак із завданнями. Туристи мають добряче поблукати маловідомими закапелками вздовж вулиці Руської у пошуках «риби у воді», тобто комфорту для душі і тіла. Цей квест відкриває цікаві архітектурні заклади, на які не завжди звертали увагу навіть корінні львів'яни. Завершується квест кавуванням учасників в одній із затишних кав’ярень центру.
За словами Світлани Тимків, окрім вулиці Наукової наступного року такі квести будуть і по інших вулицях за межами центру.
Про плани щодо розвитку туризму після війни
«Готуємося до якісного відновлення туризму після війни, — розповіла у коментарі для „ВЗ“ начальниця управління туризму Львівської міської ради Христина Лебедь. — Віримо в ЗСУ! Поки мужні хлопці та дівчата боронять нашу землю, маємо подбати про те, щоб тут, на спокійних територіях, коли повернуться туристи, вони мали сервіс на високому рівні та широкий спектр послуг. Працюємо над тим, щоб у львівських туристично-інформаційних центрах була інформація не про те, як цікаво провести час у Львові, а й про те, як добратися до міст заходуУкраїни. За сприятливих умов хочемо вийти на рівень 2017 року, коли у Львові була дуже висока цифра туристів — 2,6 мільйона».
За словами чиновниці, туристичні екскурсії вийдуть за межі Львова і будуть охоплювати всю ОТГ. Пріоритет — внутрішній турист, оскільки іноземців прогнозують менше (поки повністю не стабілізується ситуація в країні).