Передплата 2024 «Добрий господар»

СБУ затримала у Херсоні колишнього правоохоронця, який допомагав ворогу створювати у місті «филиал» фсб

  • 07.12.2022, 12:25
  • 554

Служба безпеки затримала ще одного ворожого поплічника під час стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні

Під час окупації міста він допомагав кадровим співробітникам фсб налагоджувати діяльність «місцевого» підрозділу російської спецслужби.

Цей окупаційний орган під назвою «государственная служба безопасности» мав виконувати завдання москви щодо придушення руху опору та поширення кремлівського режиму на території регіону.

Встановлено, що помічник агресора підшукував «однодумців», яким пропонував вступити до лав «филиалу» фсб.

Також він займався формуванням агентурного апарату російської спецслужби, який мав проводити розвідувально-підривну діяльність на півдні України.

За даними слідства, зловмисником виявився колишній місцевий правоохоронець, який звільнився з органів ще у 2010 році.

У поле зору фсб він потрапив перед початком повномасштабного вторгнення. Тоді ворог запросив його допомогти у зборі інформації про суспільно-політичну ситуацію у Херсоні.

Під час тимчасової окупації обласного центру на поплічника загарбників вийшов його російський куратор, з яким він потім координував свої злочинні дії.

Відомо, що для підбору «кандидатів» до лав підконтрольного москві «гсб» він використовував власні зв’язки серед колишніх представників силових структур.

В обмін на співпрацю агресор пообіцяв зловмиснику керівну «посаду» у псевдооргані окупантів.

Після звільнення міста він намагався «залягти на дно» для уникнення правосуддя.

Втім, співробітники Служби безпеки встановили його місцезнаходження і затримали.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за вчинення злочину, а суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою.

Заходи із викриття зловмисника здійснювали співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Схожі новини