У дзвіниці з Хоросна «Шевченківського гаю» українцям нагадали про війну
Мистецький проєкт «НАБАТ» Влодка Кауфмана вражає кількістю дзвонів, які символізують кількість днів повномасштабного вторгнення рф
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/479012/3175020675457524537501844613138473628325293n.jpg)
У вівторок, 6 грудня, з нагоди дня Збройних сил України, у Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» імені Климентія Шептицького відкрили креативну інсталяцію «НАБАТ».
Інсталяція символізує нагадування львів'янам про повномасштабну війну в Україні.
Усередині купола дзвіниці з Хоросна розмістили грона з різноманітних дзвонів. Їх є стільки, скільки днів повномасштабного вторгнення рф. Щодня додається дзвін і лунає імпульс пам’яті, як символ наближення до перемоги.
Дзвони для «НАБАТу», які встановлені під куполом, різноманітні: від використаних гільз з фронту до металевих горняток, банок, вогнегасників і навіть сковорідок…
Головна умова — дзвін має давати характерний звук, коли по предмету чимось б’ють.
«Набат з латинської означає звук попередження, багатоголосся. Це проєкт-протидія синдрому звикання, — розповів у коментарі для „ВЗ“ автор ідеї, митець Влодко Кауфман. — Найгірше, до чого може звикнути людина, це до війни. Про „НАБАТ“ думав ще півроку тому, але творчу ідею реалізував лише тепер. Моя арт-інсталяція стане місцем зустрічей різних середовищ. Збиратиму людей у львівському скансені, аби разом вдарити у дзвони і разом помовчати за загиблими, вшанувати їхню пам’ять, поділитися надією з ближніми. Наповнення „НАБАТу“ триватиме до перемоги. Кожен гість може стати співтворцем „НАБАТу“ і принести свій „дзвін“ — гільзу, металевий кухлик чи будь-що інше. Щоб їхній звук нагадував про кожен черговий день війни».
За словами Влодка Кауфмана, мистецький проєкт стане мобільним, оскільки у дзвіниці в «Шевченківсьму гаю» можна організовувати різноманітні заходи — джазові концерти, вертепи, літературний вечір…
«Це буде жива дзвіниця, в якій постійно будуть відбуватися івенти, а дзвони постійно будуть добавлятися аж до завершення війни», — підсумував митець.