Передплата 2024 ВЗ

Коронація Чарльза III: корону Святого Едуарда відправили на реставрацію (фото)

  • 04.12.2022, 20:14
  • 919

Корону Святого Едуарда вивезли з Лондонського Тауера для реставрації напередодні церемонії коронації Чарльза ІІІ

Фото: Global Look Press
Фото: Global Look Press

Про це повідомив Букінгемський палац.

Перевезення корони відбувалося в цілковитій таємниці й було оголошене вже після завершення цієї операції. Де саме перебуватиме коштовність на реставрації, із міркувань безпеки не розкривають.

За традицією, Чарльз ІІІ буде коронований Короною Святого Едуарда під час коронаційної служби у Вестмінстерському абатстві. Під час богослужіння він також буде носити імператорську державну корону.

Корона Святого Едуарда — це ключова коронна коштовність, тобто церемоніальний атрибут монаршої родини, що зберігається у фортеці Лондонський Тауер і бере участь у церемонії коронації. Зазвичай коронні коштовності виставляють у Тауері, де їх можуть побачити відвідувачі фортеці-музею.

Корони Святого Едуарда використовувалися в церемоніях коронації з ХІ століття. Вважалося, що оригінал названий на честь Едуарда Сповідника — останнього представника династії Вессексів, який правив Англією у 1042−1066 роках.

Нинішня коштовність була виготовлена для Карла ІІ у 1661 році - її «попередницю» переплавили після революції 1648 року, коли Палата громад скасувала монархію.

Вона складається з 2,23-кілограмової рами з чистого золота, прикрашеної рубінами, аметистами, сапфірами, гранатами, топазами та турмалінами, фіолетової оксамитової шапочки та горностаєвого хутра.

Схожі новини