Передплата 2024 «Добре здоров’я»

СБУ встановила ініціаторів псевдозакону щодо «приєднання» Луганщини до рф

  • 03.12.2022, 10:25
  • 508

Служба безпеки викрила нових організаторів псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях сходу України

У результаті системної роботи слідчі СБУ встановили особи п’ятьох так званих «депутатов народного совета лнр III созыва», які сприяли ухваленню псевдозакону про фейковий референдум у захоплених районах Луганщини.

У вересні 2022 року вони ініціювали його голосування і після цього звернулися до ватажка терористів Пасічника щодо підписання незаконного документа.

Встановлено, що серед фігурантів — родич «мера» Луганська, який перебуває під санкціями України та західних держав-партнерів за особливо тяжкі злочини.

За даними слідства, всі п’ятеро зловмисників після 2014 року почали співпрацювати з місцевою окупаційною адміністрацією рф.

За це вони отримали «мандати» у створеному агресором «народном совете лнр».

Перебуваючи на «посадах», сприяли посиленню кремлівського режиму в регіоні та підтримували діяльність незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях проти українських військ.

Після початку повномасштабного вторгнення колаборанти виконували завдання москви щодо підготовки та проведення фейкового плебісциту.

Крім ухвалення незаконних «актів», вони брали активну участь у постановочних сюжетах російських пропагандистів, в яких закликали «проголосувати» за входження до складу рф.

Також вони їздили по «виборчих округах», де особисто агітували місцевих жителів зробити свій «вибір» на користь країни-агресора.

В організації псевдореферендуму «допомагали» куратори-представники путінської партії «единая россия» та кремлівські піар-технологи.

Наразі фігурантам повідомлено про підозру за:

  • ч. 5 ст. 111−1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Зловмисники переховуються на тимчасово окупованій території Луганської області.

Утім, Служба безпеки встановила місця їхнього перебування і проводить комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності за злочини проти України.

Схожі новини