Передплата 2025 «Добра кухня»

У Львові їздить лише 20% електротранспорту

Про наслідки масованого обстрілу для Львова розповіла на брифінгу заступниця міського голови Ірина Маруняк

Львівщина оговтується від масованого ракетного удару 23 листопада: два влучання в енергетичну підстанцію, яку раніше обстріляли рашистські ракети. Станом на 24 листопада вдалося відновити подачу електрики, щоправда, не для всіх будівель області.

Адже Львівська область обмежена потужністю — лише 30% населення може одночасно мати світло. Об'єкти критичної інфраструктури працюють, забезпечені дизель-генераторами, щоб подавати тепло і воду.

Про це повідомив на брифінгу голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Каже, із сімдесяти запущених ракет, п‘ять летіли на Львівщину. Частину ракет вдалося знищити.

Про ситуацію у Львові

Заступниця мера Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк пояснила критикам в соцмережах, які нарікають на відсутність світла у їхніх будинках: «Якщо немає електрики, не винні ані Обленерго, ані органи влади. Винен москаль! Він нищить Україну та нашу інфраструктуру, особливо в зимовий період. Зараз 30% електрики подається до споживачів Львова. ТЕЦ-1 та ТЕЦ-2 працюють, подаємо тепло та гарячу воду. Подаємо холодну воду в усі оселі. По місту курсують лише 20% електротранспорту, бо підстанції не мають електроенергії. Працюють автобуси. Ми додали нові автобуси, щоб пасажир, який їздив електротранспортом мав змогу їздити містом. Школи і садочки працюють. Якщо 24 години не буде електропостачання, будемо переходити на інший режим роботи шкіл і садочків. У Львові працюють 20% світлофорів. На ключових перехрестях працюють патрулювальники».

За словами чиновниці, у Львові запрацювали вісімнадцять пунктів обігріву, де можна також зарядити мобільні телефони. Це перша черга пунктів обігріву. Друга черга буде тоді, коли електрики не буде впродовж 24 годин — додатково відкриють 192 пункти обігріву. Ці пункти уже готові до роботи, обладнані дизель-генераторами.

Також 732 укриття у Львові мають буржуйки, де теж можна зігрітися. Частину таких укриттів мають запаси питної води.